śluz w kale po jelitówce - jak długo?

napisał/a: Kikiki 2014-04-16 18:42
Witam! Bardzo prosze o porade bo nie wiem czy jest wszystko dobrze.... Moje dziecko 4,5 miesieczne w piatek i sobote po posilku zaczelo wymiotowac karmione jest Bebilonem do tego doszla biegunka zolta wodnista miejscami z fragmentami niestrawionego mleka (grudki w kale) po dwoch dniach wymioty przeszly ale po kazdym posilku dziecko ma automatycznie biegunke zolta i sluz w kupce. Dzisiaj czyli na piaty dzien jest znaczna poprawa i dziecko robilo kupke trzy razy w ciagu dnia jednsk nadal jest biegunka i sluz. Dziecko dostawalo elektrolity i probiotyk. Nie jest odwodnione, ma apetyt i jest chetne do zabawy. Nie widac oznak boli brzucha jedynie martwi mnie biegunka i sluz w kupce. Ile to jeszcze moze potrwac? Powinnam zrobic badanie kalu?
napisał/a: Peter 2014-04-17 11:05
Śluz może utrzymywać się ok 7-10 dni. Jeśli będzie dłużej, należy poradzić się lekarza.
napisał/a: wschowa1 2014-06-19 22:52
Witam mam takie niezręczne pytanie, moje dziecko ma dwa i pól miesiąca i zamiast normalnej kupy robi taką śluzowatą, byłam u mojego pediatry i powiedziała że może nie tolerować mojego mleka. Czy to prawda że dziecko może nie tolerować mleka matki? Nie wiem co mam zrobić czy odstawić dziecko od piersi. Dziecko nie ma kolek przybiera normalnie na wadze. Już nawet kupiłam mleko w proszku ale wogóle nie chce pic tego mleka. Proszę o jakąś rade.
napisał/a: Peter 2014-06-27 10:16
Niestety, ale to co pani spożywa, ma przełożenie na to, co jest w pani pokarmie. Prawdopodobnie jest coś, co pani spożywa, a dziecko tego nie toleruje. Można spróbować przejść na dietę ograniczającą alergeny, ale często mocno rygorystyczne zastosowanie takiej diety to prowadzi do zaniku pokarmu.
Można dokonać analizy (oczywiście bardzo przybliżonej), co może ewentualnie uczulać, gdyby dokładnie pani opisała, jak wygląda pani dieta. Zakładam, że żadnych leków pani nie przyjmuje.