Śluz w kale dziecka

napisał/a: oma 25v6 2010-10-30 18:23
Witam mamy problem z nasza 18 miesieczną pociecha, a mianowicie od 4 dni mały jest przeziebiony ma kaszel i katar nie ma jednak goraczki ,od tego samego czasu zauwazylismy ze w kupce pojawil sie śluz a kupke robi raz rzadka a raz normalna ale za kazdym razem pojawia sie ten sluz bylismy u lekarza ale mieszkamy w irlandi a tutejsi lekarze nie sa zbyt kompetentni i lekarz powiedzial ze do poki w kale nie pojawia sie krew nie ma za bardzo sie czym przejmowac i kazal nam czekac jakis tydzien czy dwa az wezwie nas na zrobienie malemu jakis badan dodam ze dziecko normalnie je pije i ogolnie wyglada na zdrowego gdyby wlasnie nie ten sluz no i to przeziebienie ,nie wiemy co teraz robic czekac na te badania czy moze jechac gdzies indziej i nie czekac , wyczytalismy w internecie ze to wlasnie przeziebienie moze byc przyczyna pojawiania sie sluzu w kupce Z gory dziekuje za porade
napisał/a: lussi3 2010-10-30 21:10
Witaj,zmiana konsystencji kupki może być spowodowana nietolerancją składników syropków które podajesz na przeziębienie bo zakładam że coś dziecku dajesz ale to tylko jedna z opcji a jest ich wiele.
Ale podejście lekarza do problemu śluzu w kupce jest conajmniej lekceważące,mój pediatra mówi,że dopóki nie ma śluzu nie ma potrzeby stosować leków na powstrzymanie rozwolnienia.
Z mojej strony moge polecić podawanie dziecku probiotyków,moim dzieciom podczas biegunek podaje Orsalit na wyrównanie poziomu elektrolitów i Smecte ale nie wiem czy to u was jest dostępne.
Pozdrawiam:)