śluz w kale a niekiedy więcej śluzu niz kału

napisał/a: enja 200 2010-03-16 12:54
To zaczęło sie jakieś 1,5 roku temu , przy każdym wypróżnianiu okazywało się że wydalam tylko śluz.Poszłam do lekarza i dostałam stertę badań do wykonania. Tj:badania ginekologiczne- wyszło ok
RTG - ok, badanie moczu- ok, OB- szok 34, badanie kału-na lamblie-ok, na stopień strawień - ok, na krew utajoną- ok i USG jamy brzusznej i tu wszystko było ok, oprócz tego że mam kamienie w woreczku żółciowym.Zaczęłam pić ziółka( bo nie chciałam iśc pod nóż) z zakonu Bonifratów i wszystko się uregulowało ale po 1,5 roku czyli ostatnio znowu się powtórzyło to samo znowu pełno śluzu.Zdecydowałam się w końcu na laparoskopię, ale już sama nie wiem czy to od kamieni w woreczku.
Teraz mam takie objawy: śluz w kale albo iwęcej śluzu niz kału i od czasu do czasu ból po lewej stronie pod żebrami.
napisał/a: aga172 2010-03-19 11:59
Nie wiem czy jakos pomoge ale opisze moj przypadek.Ja mialam w 2002 stwierdzona duza anemie.Robiono mi badania ale nie znalezli przyczyny.W 2004 roku zaczelam miec bol w lewym boku(wlasnie pod zebrami).Nie przejelam sie tym ale poszlam prywatnie do lekarza zeby zrobic cos z ta anemia.Pierwszy raz wtedy ktos wkoncu zlecil OB ktore bylo podwyzszone.Wspomnialam o tym bolu i dowiedzialam sie ze to odcinek jelita i zeby zrobic kal na lamblie,pasozyty i jaja pasozytow.Nie wiem jak ty robilas to badanie bo piszesz ze bylo ok,ale wiem ze najlepiej oddac 3 probki z 3 roznych dni dla 100% pewnosci i ze podobno da sie je wykryc tylko wtedy kiedy maja jajeczka.Mi wtedy wyszlo wszystko naraz.Dostalam antybiotyki i problem minal....tak mi sie wydawalo.Dowiedzialam sie ze tego nie jest sie tak latwo pozbyc,problem powraca.Robilam powtorne badanie kalu ale zazadali 1 probki i nic nie wyszlo(albo akurat nie bylo jajeczek).Teraz po prawie 5-ciu latach bol powrocil i raz mam lekkie zatwardzenie raz biegunke.Czesto tez zamiast kupki wydalam sluz z krwia,lub kal z krwia.Szukalam troche na temat lamlii i pasozytow i wiem ze zaburzaja gospodarke jelit,powoduja biegunki(sfermentowana woda),niszcza organizm(zjadaja nas od srodka stad ta krew) i ze 80% ludzi je ma.Mozesz je miec i nie chorowac a mozesz tak jak ja miec infekcje.Krew i takie objawy pojawiaja sie w pozniejszym juz stadium "choroby".Ja czekam teraz na gastroskopie bo bol nie ustepuje.Wstyd mi nawet czasem bo nie kontroluje nawet puszczania bakow co nigdy mi sie nie przydazalo.Moze powtorz sobie badanie na pasozyty i lamblie tylko popros zeby przebadali 3 probki.Mozesz zrobic to w prywatnym labolatorium.Jezeli OB jest podwyzszone to jakas infekcja jest napewno.Zycze powodzenia.
napisał/a: mamaoli14 2010-07-25 17:19
Witam. Czy cos sie wyjasniło ,mam tez takie objawy i nie wiem co sie dzieje,wyprozniam sie tez samym sluzem......Mialam juz dwa razy kolonoskopie i napewno nie jest to wzjg.Nie mam pojecia co to ,niby jest tam jakies zapalenie przewlekle,ale kurcze bardzo mnie to niepokoi.
napisał/a: aga172 2010-08-04 22:45
No niestety wyjasnilo sie.Pisze niestety bo mialam zrobiona gastroskopie i sigmoidoskopie.Z gastroskopii nic nie wyszlo natomiast przy sigmoidoskopi (jest to badanie krotkiego odcinka odbytu i jelit) stwierdzono krew.Zreszta sama wszystko widzialam na ekranie i bylam lekko przerazona.Doktorka nic nie mogla znalezc ale ta krew nie dawala jej spokoju i wkoncu znalazla przyczyne.Mialam 16 mm polipa,ktory od razu zostal usuniety(nie czuje sie tego) i oddany do badania histopatologicznego.Potem po jakims czasie mialam robiona kolonoskopie(badanie calej dlugosci jelita do zoladka,niestety bolesne ale z tego co wiem to usypiaja,ja nie chcialam bo nie zdawalam sobie z tego sprawy), zeby sprawdzic czy gdzies dalej nie ma polipow ale na szczescie nic nie znalezli.Z badania wyszlo ze moj polip juz byl zmieniony ale jeszcze nie rak.Teraz musze powtarzac kolonoskopie co rok.Mam 30 lat i chcialabym jeszcze pozyc.Wiem ze ludzie maja polipy i przechodza to bezobjawowo,bez krwi,bez bolu i to jest najgorsze bo moze on sie przemienic w raka a nawet sobie ktos nie zdawac sprawy ze go ma.Zmienilam swoja diete na mniej tluszczowa,mniej smazonego mieska,wiecej warzyw i chlebka z ziarnami.Odczuwam zmiany na lepsze.Mam nadzieje ze cie nie przerazilam bo moze masz zupelnie cos innego.