Śluz w gardle

napisał/a: Kasa Chorych 2007-12-04 15:35
Witam mam taki głupi problem codziennie w gardle tworzy mi się "klocek" który codziennie wypluwam (taka wydzielina jak z nosa tylko przez cały dzień twardnieje). Dodatkowo przez właśnie ten "klocek" mam nieświeży oddech. Jest to naprawdę w wkurzające, czy da się coś z tym zrobić bo jestem bezradny wobec tego "klocka"?
napisał/a: kryspino1 2007-12-04 17:55
czy dlugo to wystepuje proponuje plukac gardlo szalwioseptem i zakupic syrop ambrosol tez tak mialem podobnie
napisał/a: Kasa Chorych 2007-12-04 18:11
No trwa to już ze trzy lata i jest naprawdę uciążliwe, zwykle z rana boli mnie gardło. A czy długo się to leczy i czy da się do końca wyleczyć.
napisał/a: kryspino1 2007-12-04 19:25
No powiem ci tak ze umnie to dosc szybko zniknelo a i proponuje zrobic wymaz z gardla i nosa moze to byc alergia jestes moze alergikiem? i postaraj zrobic sobie te badania bo to podstawowe badanie a gardlo boli bo jest wysuszone mowie zrob sobie wymaz a jak nic nie wykarze to prawdopodobnie alergia a jak cos wykarze to mozna podjac jakies badania pozdro pisz dalej
napisał/a: Łoś 2007-12-04 20:40
Witaj. Twoje objawy najprawdopodobniej są spowodowane refluksem. Mam to samo, ale nie od trzech lat, tylko od ok. pięciu. Czy masz również dyskomfort podczas mówienia? Denerwuje mnie sposób myślenia "nie wiem co to = to alergia". Alergie bardzo rzadko ujawniają się w tak złożony sposób. Ile razy ja się nasłuchałem, że to alergia. Później robiło mi się niedobrze, kiedy to słyszałem. Żeby to udowodnić poszedłem na testy alergiczne. Oczywiście nic nie wykazały.
napisał/a: Kasa Chorych 2007-12-04 21:17
"No powiem ci tak ze umnie to dosc szybko zniknelo a i proponuje zrobic wymaz z gardla i nosa moze to byc alergia jestes moze alergikiem?"

Ten wymaz z gardła to co to jest? A jeśli chodzi o alergie to nigdy nie miałem w żadnej postaci. Moja mama mówiła że to normalne i to tak musi być, ale to chyba jakaś ściema.


"Witaj. Twoje objawy najprawdopodobniej są spowodowane refluksem. Mam to samo, ale nie od trzech lat, tylko od ok. pięciu. Czy masz również dyskomfort podczas mówienia? Denerwuje mnie sposób myślenia "nie wiem co to = to alergia". Alergie bardzo rzadko ujawniają się w tak złożony sposób. Ile razy ja się nasłuchałem, że to alergia. Później robiło mi się niedobrze, kiedy to słyszałem. Żeby to udowodnić poszedłem na testy alergiczne. Oczywiście nic nie wykazały."

Nie wiem czy mam to samo (refluks ----- Reflus - cofanie się treści żołądkowej do przełyku.), trochę czytałem ale to chyba mnie nie dotyczy bo to dotyczy treści żołądkowych a jam zwyczajne gluty tylko takie w formie suchego "klocka" nie w nosie tylko w gardle, a co do mówienia to mówię normalnie chyba że zaraz mam wywalić tego "klocka" to wtedy trochę ciężej mi się mówi, ale potem to zupełnie normalnie. Dziś zauważyłem że mój dziadek też chodzi i od czasu do czasu wywala z siebie to świństwo. To jest naprawdę dziwne. Nawet przy myciu zębów robi mi się niedobrze.Tak od siebie powiem jeszcze że każdego dnia w nosie też tworzy mi się glut ale to chyba normalne no może trochę za często bo wszyscy u mnie się dziwią, że ciągle biegam z chusteczkami czy w zimę czy w lato w każdej porze roku. A tak w ogóle to niezły temat poruszyłem.
napisał/a: kryspino1 2007-12-05 14:56
Wymaz to jest jezdzenie patyczkiem po jezyku i wnosie nic nie boli zrob sobie to jesli chcesz sie dowiedziec a ty sinsong wez sie odwal bo napisalem jak wymaz nic nie wykarze.a toze robi ci sie glut wnosie to to pewnie pozniej splywa i zasycha(tak mysle) zrob sobie te wymazy jak najszybcjej jak chcesz szybko to zaplac a jesli chcesz poczekac na wyniki to popros rodzinnego o skierowanie i poplucz sobie gardlo szalwioseptem kupisz w aptece bez recepty.
napisał/a: Kasa Chorych 2007-12-05 16:33
"Wymaz to jest jezdzenie patyczkiem po jezyku i wnosie nic nie boli zrob sobie to jesli chcesz sie dowiedziec"


Ale czego się właściwie mam dowiedzieć co mam tam wykopać i jakie te patyczki mają być takie do czyszczenia uszu (zwane pałeczki kosmetyczne). A co do tego płukania to jak to się odbywa przecież szałwiosept to są tabletki do ssania.
napisał/a: kryspino1 2007-12-05 16:46
Kasa napisal(a):Ale czego się właściwie mam dowiedzieć co mam tam wykopać i jakie te patyczki mają być takie do czyszczenia uszu (zwane pałeczki kosmetyczne). A co do tego płukania to jak to się odbywa przecież szałwiosept to są tabletki do ssania.

OOOOOOOOOOO Po pierwsze to ten wymaz maja ci zrobic w osrodku jesli preferuja takie badania a jak nie to gdzies prywatnie u laryngologa to jestpczatek kazdy lepszy lekarz ci to poleci np Dr peter pisze na tym forum i jest najlepszy i zawsze to poleca po 2 kup szalwiosept ale do plukania jedy czy tak ciezko skapowac
napisał/a: Kasa Chorych 2007-12-05 17:59
Aha wszystko w ośrodku zdrowia a ja myślałem że samemu mam czegoś szukać. Sorry za głupotę. A co do tego środka to właściwie czemu nie. Tylko jak to się stosuję i ile razy dziennie i przez jaki okres czasu jeśli można.
napisał/a: kryspino1 2007-12-05 18:18
Szalwiosept nalepiej rano poludnie wieczor 50 kropli w 2/2 szklanlkach wody 50 kropli
napisał/a: Kasa Chorych 2007-12-05 20:31
Wypróbuję tylko czy możesz mi wytłumaczyć to "50 kropli w ''''2/2""" szklanlkach wody 50 kropli". co to te dwójki są.