śluz w gardle

napisał/a: Kaka77 2009-07-06 22:03
Doktorze czytając różne artykuły na temat wzdęć, gazów i mdłości jakie u mnie występują, znalazłam w objawach kandydozy przewodu pokarmowego oprócz powyższych suchość w jamie ustnej mimo iż jest tam normalna ilość śliny, z czym zmagam się już od dłuższego czasu. Czy sądzi doktor że cała ta moja choroba może mieć związek z tą kandydozą. Jakie ewentualnie można zrobić badania w tym kierunku i jak to się leczy?
napisał/a: pablosun 2009-07-10 21:43
Witam.

Przeczytałem wszystkie odpowiedzi na posta i pojawia się tu temat niedrożnych kompleksów ujściwio-przewodowych.

Chciałem się podzielić własnym doświadczeniem i prosić o poradę.

Oto opis KT zatok: "Pogrubienie błony śluzowej ścian dolnych zatok czołowych. Pogrubienie błon śluzowych komórek sitowych. Nieregularne okrężne przyścienne zgrubienia błony śluzowej zatok klinowych. Kompleks ujściowo-przewodowy po str. lewej niedrożny, po str. prawej zwężony".

KT zostało zlecone z powodu powtarzających się bardzo ostrych stanów bólowych w okolicach szczęki i oczodołu, bóle bliżóne do nerwobóli nerwu trójdzielnego, ale neurolog określa je jako nietypowe.
Czy ww. obraz KT może coś więcej nam powiedzieć?
Poza tym bardzo często mam infekcje gardła, rzadziej nosa i jestem alergikiem.
napisał/a: magda468 2009-07-12 16:07
Witam serdecznie. Od kilku lat miałam problemy z gardłem i migdałkami. Po zrobieniu wymazu okazało się że mam paciorkowca. Zostałam skierowana na wycięcie migdałków. Myślałam że po wycięciu problem nieprzyjemnego zapach z ust minie bo taki miałam wówczas. Jednak dalej jakiś ten zapach jest a na ściankach gardła non stop mam śluz, który raz na jakiś czas jak porządnie chrząknę wychodzi i jest on taki gesty i jakby przesiedziany w tym gardle. Bardzo proszę o radę jak sobie z tym poradzić?
napisał/a: moniakwiecien 2009-07-12 17:13
Panie doktorze,prosze o pomoc. Od roku czasu mecze sie z gardlem i zarazem przez tyle samo czasu probuje znalezc przyczyne i lek. Mecze sie okropnie. Od jakiegos czasu moje objawy sie nasilily. Sa to: ogromna suchosc w gardle,gesta slina(nie flegma,moja slina przybiera forme kisielu),powoduje to u mnie odchrzakiwanie,jedzenie nie chce przechodzic,jakby nie mialo poslizgu,gardlo wyglada na wysuszone i obrzekniete i sa tam miejscowo czerwono-prezroczyste "krostki" i jakas tego samego koloru blonka ,gardlo raczej mnie nie boli,mam jeszcze do tego czesto zatkany nos,albo jedna dziurke,albo druga lub obie po trochu,kataru nie mam,jest jeszcze czasami uczucie splywania po tylnej sciance,ale zapalenia zatok nie mam,bo robilam badania. Nie mam goraczki,ale mam lekko powiekszone wezly chlonne karku i szyji. Robilam ostatnio wymaz z gardla wyszedl gronkowiec MSSA w gardle i nosie,ale moja pani laryngolog nie zreagowala na niego lekami,powiedziala,ze nie taki "diabel" straszny. Ale przeciez te doledliwosci to wlasnie mogly byc od niego prawda??? Panie doktorze co pan mysli. Wyniki krwi mam dobre,tylko ASO w przeciagu roku bylo ok 400,ale na ostatnim wyniki spadlo do 200,angine mialam moze raz w zyciu. Paciorkowiec w wymazie nie wyszedl. Co mam robic,prosze o pomoc!!! Czy mam podjac leczenie tego gronkowca,musze powiedziec,ze tak mi te objawy dokuczaja, ze niewiele jem :( Z gory dziekuje :)
napisał/a: Kaka77 2009-07-20 12:26
Doktorze czytając różne artykuły na temat wzdęć, gazów i mdłości jakie u mnie występują, znalazłam w objawach kandydozy przewodu pokarmowego oprócz powyższych suchość w jamie ustnej mimo iż jest tam normalna ilość śliny, z czym zmagam się już od dłuższego czasu. Czy sądzi doktor że cała ta moja choroba może mieć związek z tą kandydozą. Jakie ewentualnie można zrobić badania w tym kierunku i jak to się leczy?
Cofając się jeszcze do wcześniej opisywanych dolegliwości związanych z językiem i trudnościami w mówieniu, chciałam zapytać czy ten dyskomfort po dłuższym używaniu języka do mówienia może być wywoływany nadmiernym naciąganiem mięśnia języka( nie umiem tego dokładnie określić). Bardzo proszę o cierpliwość i w miarę możliwości jakąś odpowiedź.
napisał/a: Peter 2009-07-20 12:52
moniakwiecień- możliwe, że te objawy są związane z obecnością gronkowca. Należy szukać lekarza, który spojrzy na sprawę inaczej.

Kaka77 - candidę możemy stwierdzić posiewami lub w pośredni sposób oznaczając we krwi poziom swoistych przeciwciał. Ale interpretacja wyniku musi być stosowna do objawów.
napisał/a: Kaka77 2009-07-21 12:17
Bardzo dziękuję za odpowiedź, a co doktor myśli o tym naciąganiu mięśnia języka? Czy jest to w ogóle możliwe czy ja już sobie z tego wszystkiego coś wkręcam?
napisał/a: Peter 2009-07-21 12:20
Język jest tak skonstruowany, że nie podlega takiemu zmęczeniu, jak mięśnie szkieletowe. Tak więc to mało prawdopodobne. Natomiast nie można wykluczyć jakiś problemów (stanów zapalnych) jego np. unerwienia.
napisał/a: Kaka77 2009-07-22 22:44
Aha, dzięki. Czyli z tego rozumiem,że lek który przepisał mi lekarz o nazwie Baclofen ( na rozluźnienie mięsni) mija się z celem. Czy mogę liczyć na podpowiedź co dalej mam robić, gdzie szukac pomocy?
napisał/a: moniakwiecien 2009-07-23 00:53
Dziekuje panie doktorze za odpowiedz. Jestem ciekawa co by pan zalecil w takiej sytuacji? Przeciez nie moge tego tak poprostu zostawic,prawda? Samo nie przejadzie,a mecze sie bardzo. Bardzo prosze o jakies wskazowki. Dziekuje. Monika.
napisał/a: Peter 2009-07-23 09:56
kaka77 - Baclofen nie do końca mija się z celem. Stan zapalny nerwów powoduje napięcie mięśni języka. I to jest wskazanie do zastosowania takiego leku. Można spróbować skonsultować tą sprawę z neurologiem.

moniakwiecień - sugerowałbym wit. A+E, tonimer do nawilżania gardła na zmianę z Tymsal spray, Groprinosin na 3 tyg (3 razy dziennie po 1 tabl) i po tym czasie szczepionkę Luivac.
napisał/a: Kaka77 2009-07-23 10:17
Jeszcze raz wielkie dzięki.