Śluz po owulacji

napisał/a: ana_we 2008-11-07 15:00
Witam,
O czym może świadczyć, gdy po owluacji mam parę dni b. suchych a następnie ( po ok.5 dniach) jest mi mokro i pojawia się czasami śluz biały a czasem przejrzysty ciągliwy? Dodam, że mam miesiączki regularne. W tym miesiącu jest mi wyjątkowo mokro i szukam pomocy w wyjaśnieniu tego zjawiska:)))) Dodam, że z mężem staramy się o dziecko i staram się zrozumieć swoje ciało. Powinnam z tym udać się do lekarza??? Z góry dzięki za pomoc:)))
napisał/a: Madonna 2008-11-07 17:29
Wg jakiej metody rozpoznawania płodności interpretujesz obserwacje?
Obserwujesz tylko śluz? Masz kontakt z instruktorem metody Billingsa?
napisał/a: ana_we 2008-11-12 10:57
Madonna, dzięki za odpowiedź:)
Kieruję się obserwacją śluzu płodnego i niepłodnego. Jednak dziś kupuję termometr lekarski owulacyjny (kurcze, trudno go dostać w aptece - musiałam zamówić) i rozpocznę pełne obserwacje i zapisy:). Narazie to czuję się jak przed @ (powinnam dostać jutro lub pojutrze) - o ile nic się nie pozmieniało. Zobaczymy...
Gdzieś czytałam, że na początku ciąży możliwe jest wystąpowanie śluzu rozciągliwego, gdyż jest on potrzebny do zamknięcia szyjki macicy.... ile w tym prawdy? Będę wdzięczna, jeśli ktoś pomoże mi rozrzeszyć moją wiedzę w tym zakresie:)
Dziękuję i pozdrawiam!
napisał/a: Madonna 2008-11-16 11:21
Obawiam się, że podział na śluz "płodny" i "niepłodny" jest mylący. Aby ocenić płodność, trzeba wziąć pod uwagę obserwacje z całego cyklu.
Na jaką metodę się zdecydowałaś? Jeśli chcesz nauczyć się rozpoznawania płodności, to korzystaj z dobrych źródeł i ucz się poprawnie od początku.