śluz i ślady krwi w stolcu

napisał/a: Maciej K. 2012-12-13 08:43
Mój problem z przewodem pokarmowym zaczą się pare lat temu.
Na wisonę i jesień zawsze mam problemy z bólami żołądka .
W tym roku dopadło mnie w czerwcu.
Ból w okolicy żołądka ciągłe młdłości i refluks nic nie mogłem zjeść.
Lekarz przepisałmi controloc 20 2 x 1 i zlecił usg i gastroskopie.
Na usg wszystko wporządku narządy bez zmian ( zdtrów jak koń )
Gastroskopia wykazała przepukline przełyku heliko brak i nadżerek też.
Więc przyjmowałem przez 3 miesiące controloc i przeszło.
Miesiąc temu zachorowałem na zatoki i przyjmowałem antybiotyki.
Pomogło doszłem do siebie ale zaczełem mieć zpowrotem wzdecia i lekko mnie mdliło.
Przyszły andrzejki i jak każdy ,,polak'' andrzeja w rodzine ma wiec zdażyła się libacja.
Chorowałem z dwa dni.
Jak mój organizm sie odtruł zaczeły sie problemy z wzdeciami i pobolewnaiem brzucha.
Pojawił się żywa krew na papierze , ale zignorowałem ponieważ mam chemoroidy które też mnie czasami dopadają.
Pomyślałem że jak pokazała sę krzew to od jutra zacznie sie ból i masakra.
Ale nie na drugi dzień zero krwi i bólu, ale za to pokazał sie śluz .
Przy wypróżniani najpierw śluz mała il.ość potem stolec i śluz na papierze.
Dzisiaj pokazał się śluz i ślady krwi co mnie bardzo zmartwiło.
Od feralnych andzrzejek oprużniam sie cześciej, 3 razy dziennie nawet, ale stolec w normie bez zatwardzeń.
Zaczełem sie martwić .....
napisał/a: Maciej K. 2012-12-13 12:36
nie moge edytowac wiec dopisz że jeszcze czuje co jakis czs jak bym musiał sie wypruznic, ale jak prubuję to nic z tego.
napisał/a: Ventussi 2012-12-13 20:09
Ja z takimi objawami zgłosiłbym się do lekarza pierwszego kontaktu, bo to jednak nie wygląda za wesoło. Być może to tylko jakieś podrażnienie, ew. polip w jelicie, ale bywa różnie. Jeśli to się będzie przedłużać, to definitywnie do lekarza się udać i najlepiej prosić o kolonoskopię (o ile lekarz nie zauważy czegoś przy "wylocie").

W jakim jesteś wieku?
napisał/a: Maciej K. 2012-12-13 20:28
mam 31 lat .
no martwią też mnie te objawy.
zastosuje przez tydzień diete lekkostrawną i zobacze jak nie przejdzie to biegne do lekaża.
Podejrzewam troszke chemoroidy . ale śluz mi nie pasuje bo nigdy tak przy nich nie miałem
napisał/a: Ventussi 2012-12-13 21:03
W zasadzie ten śluz to mogą być zaburzenia czynnościowe jelit po antybiotyku. Mógłbyś sobie kupić jakiś probiotyk, osobiście polecam Multilac, Fisioflor lub Dicoflor i brać to przez jakiś czas. Flora bakteryjna jelit po antybiotyku potrafi się długo odbudowywać i to nie jest prawda, że wystarczy to brać tylko wtedy, gdy się zażywa antybiotyk. Ja miałem antybiotyk na gardło w maju a moje jelita nadal nie chcą normalnie pracować (tzn. raz wzdęcie, raz biegunka, raz zaparcie itd... chociaż biegunki już nie miałem z miesiąc). Krew natomiast może pochodzić z hemoroidów, ale to nie mnie o tym decydować.

Co do diety, oczywiście jakiś pomysł to jest, objawy trochę przypominają IBS, więc można dietę na to zastosować, poczytaj to:
http://commed.pl/diverticulum-meckeli-oraz-ibs-leczenie-dieta-suplementacja-vt78078.html
napisał/a: Maciej K. 2012-12-13 21:43
dzięki za porade zazwyczaj po antybiotykach też musze swoje odcierpieć.
Spróbuje probiotyków ale jak jeszcze raz zobacze slady krwi to ide do lekarza bo żartów nie ma.