SLUCHE ODRYWAJACE LATY - STRUPKI NA GLOWIE - ZDJECIE

napisał/a: Osking88 2016-02-23 15:27
Witam, od dlugiego juz czasu ( kilka lat ) pojawiaja mi sie - nie wiem jak to nazwac wiec powiedzmy laty - strupki na glowie. ( Suche kawalki skory jak lupiez ale twarde i odchodza jak strupki, a czesto na tej skurze sa mini kropki jakby strupki, zdjecie nizej ) Nie sadze zeby bylo to Lojotokowe zapalenie czy jak to sie tam nazywa ( chociaz ja sie nie znam, ale moje obiawy do konca nie pasuje ), pozniewaz strupki pojawiaja sie glownie w tych samych miejscach, albo moze i tych samych , ciezko stwierdzic. Tak jakby czubek glowy idac do tylu w strone szyi, ciezko to wytlumaczyc ale nie wazne. Do tego moje wloscy STRASZNIE sie przetluszczaja, umyje wlosy wieczorem, rano wstane i musze je umyc ponownie, bo sa juz przetluszcone ...

Wiec tak, strupki mam juz od wielu lat, bylem raz albo 2 u dermatologa przepisali jakas masc, go** dala, wiec olalem. Nie mialem ich przez dluzszy czas, naprawde nie wiem ile, ale ostatnio lekarka dala mi masc na glowe i do nosa bo myslala ze mam gronkowca, Bactroban czy jakos tak ta masc sie nazywala, strupki zniknely po tym na jakis czas a teraz chyba powracaja czesciej niz wczesniej... Strupki mnie nie swedza, ani nie bola, nie smiedza, nie maja zapachu. W sumie tylko mnie wkurzaja jak przejade bo automatycznie je odrywam, pod palcem czuc je wlasnie jakby to byl jakis strupek, a tak naprawde jest to chyba skora, nie ma zadnego krwawienia ani bolu, a po kilku dniach albo nawet na nastepny dzien jest spowrotem. Czasami nie mam ich przez tydzien albo i nawet dluzej... ktos ma jakies pomysly? Mieszkam za granica i jade niedlugo do Polski na 10 dni i chcialbym isc do dermatologa zeby mi cos konkretnie doradzil bo jest to dosc uciazliwe....


Jak widac, sucha skora, a czasami sa takie jakby mini kropeczki / strupki na tym...

http://i63.tinypic.com/21kas0n.jpg
napisał/a: Osking88 2016-02-23 17:00
Aha zapomnialem dodac ze praktycznie codziennie, albo co 2 dzien mam tez takie sluche kawalki skory w uszach, nie ma strupkow tam, ale jak wsadze palec w malzowine uszna albo ucho to zawsze wyciagne jakies kawalki...