Słuch

napisał/a: 406aneta 2013-01-18 08:53
Witam.
Mam problem.Od środy straciłam prawie całkowicie słuch.Zdarzalo sie to juz wczesniej.Kupilam sobie krople do nosa ale niestety nic nie działa.Czy można zaradzic na to samemu czy konieczna jest wizyta u laryngologa?Jestem przerazona gdyz prawie nie słysze wlasnych dzieci.Od czego moze byc to nagle stracenie słuchu?
napisał/a: Ruth1 2013-01-18 17:26
406aneta napisal(a):Witam.
Mam problem.Od środy straciłam prawie całkowicie słuch.Zdarzalo sie to juz wczesniej.Kupilam sobie krople do nosa ale niestety nic nie działa.Czy można zaradzic na to samemu czy konieczna jest wizyta u laryngologa?Jestem przerazona gdyz prawie nie słysze wlasnych dzieci.Od czego moze byc to nagle stracenie słuchu?


Leć pędem do lekarza, może to od stanów kataralnych, ale równie dobrze poważniejsza sprawa. Pilne badanie słuchu, ono wykaże czy utrata czy to wyłącznie problemy z przewodnictwem (czyli odwracalne), czy coś poważniejszego.
Jeżeli doszło do uszkodzeń nerwów słuchowych, to trzeba pilnie podjąć działania, podobno do dwóch tygodni można coś uratować, wtedy szpital, kroplówki, bardzo pomaga komora hiperbaryczna. Dużo osób na tym forum o tym pisało, wpisz nagłą głuchotę.
Nie możesz sobie czekać aż przejdzie samo.