Ślinianka

napisał/a: tazo1 2011-10-31 14:42
Witam, jakiś miesiąc, może półtora zauważyłem że jedna ze ślinianek podjęzykowych jest jakby większa. Od tego czasu się nie powiększa i nie boli, wizualnie nie różni się od drugiej, tylko jak dotykam to palcem albo językiem to czuć w niej jakieś guzki. Co to może być?
napisał/a: augustyn888 2011-11-02 09:38
tazo napisal(a):Witam, jakiś miesiąc, może półtora zauważyłem że jedna ze ślinianek podjęzykowych jest jakby większa. Od tego czasu się nie powiększa i nie boli, wizualnie nie różni się od drugiej, tylko jak dotykam to palcem albo językiem to czuć w niej jakieś guzki. Co to może być?


Witam.
Możliwe że jest to stan zapalny ślinianki,lub inna infekcja.By to jednak ustalić,konieczna będzie wizyta u laryngologa,który ma lepszą możliwość dokładniejszego obejrzenia problemu w jamie ustnej i właściwej oceny,bądź zlecenia dodatkowych badań.
Pozdrawiam.
napisał/a: tazo1 2011-11-03 16:26
Byłem u laryngologa i nie stwierdził nic oprócz tego że przewody ślinowe są powiększone. I wysłał mnie na usg
napisał/a: augustyn888 2011-11-04 07:31
tazo napisal(a):Byłem u laryngologa i nie stwierdził nic oprócz tego że przewody ślinowe są powiększone. I wysłał mnie na usg



Jak najbardziej słuszna decyzja lekarza.
Pozdrawiam.
napisał/a: tazo1 2011-11-04 18:48
Mam nadzieję, że to tylko kamica. Czuję jak jedna ślinianka jest jakby wyżej od drugiej, jest trochę poszerzona i prawie przy wędzidełku jakieś przesuwające się malutkie "twory".
napisał/a: tazo1 2011-11-05 15:54
Poczytałem trochę i już nie wiem czy moim problemem jest ślinianka czy nie.. Bo teraz wydaję mi się że to mięsień żuchwowo - gnykowy.. może się ktoś wypowie
napisał/a: tazo1 2011-11-06 18:59
Czuję jak z tej strony gdzie mam ten problem za osemką tuż za dziąsłem mam taką żyłkę którą mogę poruszać. Z drugiej strony tego nie mam. Cały obraz wygląda tak jakby ta ślininianka/mięsień czy co to jest oderwało/ podniosło się. Czuję jak po jednej stronie biegnie to normalnie aż do przodu żuchwy a z drugiej jest położone wyżej i kończy się na wysokości dwójki i przyrasta w góre. Proszę o jakąś sensowną odpowiedź, może do działu stomatolog