słabe zęby

napisał/a: Beciabecia 2007-10-02 15:26
Hej! wczoraj własnie wróciłam od dentysty z lekiem przeciwbólowym w zębie. Jeśli ból mi nie przejdzie będę musiała mieć leczenie kanałowe, a przecież to jedynka. Jak ja będę wyglądała...przedni ząb, rózniący się od innych kolorem...lekko sinawym...katastrofa, a dopiero mam 16 lat!!! hmmm dbam o zęby, używam dobrych pas, myję nimi zęby po kilka razy dziennie. I co z tego? ubytków co nie miara! Muszę przyznać, że mam problemy ze zdrowiem i są okresy, że przyjmuję sporo tabletek. Więc może to jest przyczyną? A na dodatek moi rodzice też mają słabe zęby. Co byście mi poradzili? Może jakieś lakowanie (ale czy nie jest za późno? czy można lakowac zęby, jeśli mam w nich pląby?), a może jakieś dodatkowe witaminy? Jestem otwarta na propozycję. Chcę mieć zdrowe zęby i zadbane/ bardzo proszę o pomoc!!!
napisał/a: klapouszek2 2007-10-03 23:25
wapń, witamina D, fluor .... albo w jedzeniu albo suplementy diety. Do mycia zębów polecam pasty z fluorem, płyn do płukania jamy ustnej i żel np. Elmex do fluoryzacji.
napisał/a: Beciabecia 2007-10-04 18:17
oj dziękuję Ci bardzo, wreszcie doczekałam się jakiejś porady. Teraz przymuję jakieś witaminy, ale jak je skończe to troszkę odczekam i kupię sobie wapń (i DANONKI...HHEHHE) A o płynie już wcześniej myślałam, ale teraz to już mnie zmotywowałaś. Dzięki jeszcze raz! Pozdrawiam! A i czekam na porady od innych!

[ Dodano: 2007-10-04, 18:29 ]
Czekam na pomoc!Dr Queen,
napisał/a: bapi23 2007-12-10 17:45
Ja mam podobnie jak ty tzn 20 lat i prawie wszystkie zęby popsute;/. Muszę ci powiedzieć że z tym nic nie da się zrobić;/. Próbowałem wielu rzeczy i nic. A jeśli chodzi o suplementy diety to musisz poprostu sie zdrowo odzywiać - co też nie przynosi skutków. Może ktoś mi zaprzeczy, jesli tak to proszę o konkretny przykład?
napisał/a: bapi23 2007-12-17 19:46
Czy ktoś mi zagwarantuje że przy codziennym częstym prawidłowym szczotkowaniu zębów,pastą np elmex, stosowaniem jakiegoś płynu do fluoryzacji i zwiększonej dawce wit b nie będą mi się aż tak psuły zęby. Bo robiąc to wszystko nie widze żadnej poprawy, może robie coś nie tak, a może medycyna jest bezradna w tej sprawie?