Słabe krążenie krwi. Marzną mi palce u stóp i rąk.

napisał/a: Dude31 2010-11-30 18:07
Dobry wieczór! Tak jak w temacie, mam problem ze słabym krążeniem krwi. Mam lat 19, wzrost 176cm waga 58,5 kg. Proszę o jakieś propozycje jak mogę to ,,naprawić"? (denerwujące jest to gdy np. jeżdżę na nartach. Mogę mieć nie wiem jak grube rękawiczki i skarpety, a palce nadal marzną).
napisał/a: dontpanic81 2010-11-30 18:14
Pamietaj ze czym grubiej nie znaczy cieplej,marzniecie palcow moze powodowac za maly rozmiar buta czy za obcisle skarpetki ktore utrudniaja krazenie krwi.Są doskonale kremy do nog i rak ktore pomagaja ,sam stosuje takie do wspinaczki podczas mrozow gdzie rece inaczej by mi skostnialy
napisał/a: Dude31 2010-11-30 18:18
Buty i skarpetki mam dobre (nie obciskają mnie). A jeżeli chodzi o sport to mimo tego że na wf-ach ćwiczę regularnie (grając z dużym poświęceniem :P) problem nadal istnieje. Nie wiem, może jakaś poranna i wieczorna gimnastyka by pomogła?
napisał/a: dontpanic81 2010-11-30 18:22
Byc moze rozgrzac dobrze przed graniem konczyny,lub jakas goraca kapiel przed,ale sprobuj tych kremow ja kupowalem w turystycznym sklepie niepamietam jak sie nazywa kosztowal ok 40zl doskonaly
napisał/a: krysis1 2010-12-08 20:06
Witam! Mam prawie 17 lat, 169 cm wzrostu i ważę 55 kg. Przy średnim mrozie jak czekam na autobus to po krótkiej chwili czekania szybko marzną mi ręce nawet jak nałożyłem dwie pary rękawiczek: grube i cieńsze. Gdy jestem w szkole po dłuższym pobycie w ciepłym miejscu i idę witać się z kolegami jak nakazuje kultura to za każdym razem słyszę: "i znów zimne łapy". Nie chcąc wysłuchiwać za każdym razem tego samego zdania muszę przed witaniem się otrzeć ręce o spodnie, aby przywitać się ciepłymi rękoma.
napisał/a: dontpanic81 2010-12-08 21:04
Trudno coś takiego zdjagnozowac na forum być może jest to słabe krażenie krwi
napisał/a: Blackursus 2010-12-08 21:26
Nie ma co gdybac. Proponowala bym zrobic badania, jezeli wyjda dobrze, to niestety taka wasza "uroda". Jest mnustwo ludzi, ktorzy maja takie problemy, ja jestem jedna z takich osob. Mam niskie cisnienie krwi, bardzo szybko marzne, moje stopy wlasciwie nigdy nie sa cieple, moze jedynie podczas kompieli w wannie.
Ja juz sie do tego przyzwyczailam i ludzie z mojego otoczenia tez, ze przez caly czas trzese sie z zimna. No chyba, ze jest bardzo goraco, choc tu gdzie mieszkam zdaza sie to rzadko. Pozdrawiam.
napisał/a: Amadeusz10 2014-12-23 10:50
Marznięcie dłoni i stup może świadczyć o problemach układu krążenia. Bardzo często taką przypadłość mają młode dziewczęta i kobiety. Jest to objaw zwężenia naczyń krwionośnych, tych nitkowatych. Dobre efekty daje uprawianie sportów. Chodzi o dużo ruchu, ale też siłowych. U kulturystów naczynia są poszerzone. Mają żyły uwidocznione. Szybko się pocą.
Trzeba więc poszerzyć naczynia włosowate, aby lepiej nimi mogła przepływać krew. Jak jest lepsze krążenie, robi się cieplej, bo przepływająca krew, działa jak ciepła woda w kaloryferach.
Nie polecam żadnych środków. Po nie trzeba zgłosić się choćby do lekarza rodzinnego. Nie wiem jednak, czy zechce ingerować w układ krwionośny?
Ja mogę polecić skuteczny i wypróbowany sposób na polepszenie krążenia krwi w kończynach. Działa to miejscowo i nie powoduje żadnych trwałych szkód w układzie krążenia. Najlepszym sposobem na poprawienie krążenia w kończynach moim zdaniem jest wkładanie dłoni na przemian, raz w gorąco wodę, a zaraz w zimną. Gwałtowna zmiana temperatury powoduje poszerzanie naczyń krwionośnych. Nie jest to proces trwały. Po jakichś dwóch tygodniach wszystko wróci do normy, bo ogranizm to w końcu unormuje do stanu pierwotnego. Jednakże efekty są bardzo pozytywne. Raz na tydzień czy dwa robienie sobie takich kąpieli, to chyba nie jest nic trudnego.