skutki uboczne zażywania inhibitorów pompy protonowej

napisał/a: martysia2307 2014-05-15 22:50
Witam. Od kilku miesięcy mam problemy żołądkowe. Gastrolog wykrył w styczniu nadżerkę, która teraz znow sie pojawiła. stosuje nolpaze 40mg i zauwazylam, ze po jej przyjmowaniu pojawiają sie u mnie drżenia mięśni w różnych miejscach ciała oraz czasem nierówne bicie serca, takie jakby dziwne jego kołatanie przez pare sekund. jest to troche uciązliwe a poza tym nie ukrywam, ze boję sie ze to moze doprowadzic do czegos powazniejszego. znalazlam w internecie kilka artykułów, o tym, ze leki ipp hamują wchłanianie magnezu czy jakoś tak. nie jest to jednak do konca potwierdzone naukowo. Czy u kogos z Was takze pojawiaja sie takie skutki tych leków? Czy mam się nimi martwić? Jezeli tak, to jak inaczej wyleczyc nadzerke gdybym musiala zrezygnowac z tych leków? Z góry dziekuje za wszelkie informacje.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2014-05-17 20:37
Witam
Zazwyczaj efekty uboczne stosowania leków IPP pojawiają się rzadko. Całkiem możliwe, że kołatanie serca powoduje Nolpaza ale trzeba wziąć też pod uwagę codzienny tryb życia, stres, aktywność fizyczną, odżywianie.

Pozdrawiam