skutki uboczne

napisał/a: magda.w. 2006-07-25 18:42
czy ktoś odczuł skutki uboczne po stosowaniu preparatu Logest ??
napisał/a: plb1985 2006-07-27 02:27
napisal(a):Schemat postępowania dla pigułki jednofazowej

– wszystkie tabletki w opakowaniu są tego samego koloru



1. Zapomniałaś tylko 1 tabletki

Jeżeli od czasu wzięcia ostatniej tabletki upłynęło mniej niż 36 godzin, w ogóle się nie martw. Zażyj od razu pominiętą tabletkę, a następną – w normalnym terminie.

Jesteś dalej zabezpieczona przed ciążą.



2. Jeżeli od czasu wzięcia ostatniej tabletki upłynęło więcej niż 36, ale mniej niż 48 godzin, zażyj od razu pominiętą tabletkę, a następną – w normalnym terminie.

3. Zapomniałaś kilku tabletek (a w opakowaniu zostało więcej niż 7 tabletek)

Policz, ile tabletek pominęłaś i ile zostało w opakowaniu. Jeżeli zostało ich więcej niż 7, wyrzuć pominięte tabletki. Od razu zażyj kolejną tabletkę. Pozostałe łykaj w normalnym terminie.

Nie jesteś w pełni zabezpieczona przed ciążą. Przez 7 kolejnych dni stosuj dodatkowe zabezpieczenie antykoncepcyjne (prezerwatywa, spermicydy) albo unikaj współżycia. Nie przejmuj się, jeżeli wystąpi krwawienie.



Zapomniałaś kilku tabletek (a w opakowaniu zostało mniej niż 7 tabletek)

Policz, ile tabletek pominęłaś i ile zostało w opakowaniu. Jeżeli zostało mniej niż 7, połknij od razu 1 tabletkę. Nie wyrzucaj pominiętych tabletek. Przyjmuj tabletki w normalnych terminach, aż skończysz opakowanie. Nie rób tygodniowej przerwy. Zacznij od razu następne opakowanie.

Nie jesteś w pełni zabezpieczona przed ciążą. Przez 7 kolejnych dni stosuj dodatkowe zabezpieczenie antykoncepcyjne (prezerwatywa, spermicydy) albo unikaj współżycia.

Może pojawić się krwawienie.


napisal(a):Schemat postępowania dla pigułki wielofazowej

– tabletki w opakowaniu są różnych kolorów



1. Zapomniałaś tylko 1 tabletki

eżeli od czasu wzięcia ostatniej tabletki upłynęło mniej niż 36 godzin, w ogóle się nie martw. Zażyj od razu pominiętą tabletkę, a następną – w normalnym terminie.

Jesteś dalej zabezpieczona przed ciążą.



2. Jeżeli od czasu wzięcia ostatniej tabletki upłynęło więcej niż 36, ale mniej niż 48 godzin,

zażyj od razu pominiętą tabletkę, a następną – w normalnym terminie.

Nie jesteś w pełni zabezpieczona przed ciążą. Przez 7 kolejnych dni stosuj dodatkowe zabezpieczenie antykoncepcyjne (prezerwatywa, spermicydy) albo unikaj współżycia. Nie przejmuj się, jeżeli wystąpi krwawienie.



3. Zapomniałaś kilku tabletek

Policz, ile tabletek pominęłaś. Wyrzuć pominięte tabletki. Od razu zażyj kolejną tabletkę. Pozostałe łykaj w normalnym terminie.

Nie jesteś w pełni zabezpieczona przed ciążą. Do czasu, gdy skończysz opakowanie stosuj dodatkowe zabezpieczenie antykoncepcyjne (prezerwatywa, spermicydy) albo unikaj współżycia. Nie przejmuj się, jeżeli wystąpi krwawienie – krótsze i bardziej skape, niż zazwyczaj.


Wiec teoretycznie nie powinno wystąpić krwawienie, ale opóźnienia przyjmowania pigułek mogą mieć wpływ...
napisał/a: Blanka2 2006-07-28 10:29
Witam.Mam 20 lat i od prawie 3 lat biorę tabletki jednofazowe.Nigdy nie zdażyło mi się zapomnieć przyjęcia tabletki.Przy ostatniej wizycie kontrolnej zmieniłam tabletki na Cilest i biorę już drugie opakowanie.Czuję się po nich dobrze,nie odczuwam żadnych dolegliwości wymienionych jako skutki uboczne.Jednak dowiedziałam się,że mam nadżerkę o średnicy 1 cm i lekarz stwierdził,że zostanie ona usunięta metodą krioterapii w najbliższym czasie.Wczoraj po raz pierwszy wystąpiło u mnie krwawienie międzymiesiączkowe i nie mam pojęcia dlaczego...Poza tym podczas oddawania moczu odczuwam nieprzyjemne pieczenie.Pomóżcie!!!Blanka