Skutki uboczne stosowania lecytyny

napisał/a: Stawrogin 2007-11-24 19:35
Ostatnio zgłębiłem nieco literatury na temat lecytyny, jednak nigdzie nie mogłem doszukać się jednoznacznej odpowiedzi na pytanie co do skutków ubocznych jej stosowania. Orientuje się może ktoś z szanownych Forumowiczów czy takowe istnieją? Z jednej strony słyszałem, że jest to lek bezpieczny, z drugiej natomiast nie chce mi się wierzyć, aby po, dajmy na to, 5 latach stosowania nie wystąpiły żadne niepożądane objawy, aby własne zdolności zapamiętywania i uczenia się nie osłabły.
napisał/a: aaadelayda 2007-11-24 23:27
Lecytyna - to inna nazwa fosfolipidów - mieszaniny gliceryny i fosfatydów: fosfatydylocholiny, fosfatydyloseryny, fosfatydyloetanoloaminyi fosfatydyloinozytolu. Pozyskiwana jest z olejów rośłinnych ( np. sojowego ) , rzadziej z żółtek jaj. Stąd w jej skład mogą wchodzić jeszcze: trójglicerydy, kwasy tłuszczowe i węglowodany.
Fosfolipidy w połączeniach białkowych wystepują we wszystkich komórkach i są składowymi błony komórkowej i mitochondriów, gdzie biorą udział w metabolizmie lipoprotein frakcji VLDL .
Jeśli weźmiemy pod uwagę skład lecytyny i jej występowanie, to stwarza nam to przesłanki do jej działania i zastosowania:
- ponieważ najwięcej jest jej w błonach i strukturach wewnątrzkomórkowych neuronów, dlatego stosuje się ją w procesach zwyrodnieniowych układu nerwowego;
- ponieważ jednym ze składników lecytyny jest cholina ( w czasteczce fosfatydylocholiny ),
uważa się , ze lecytyna jest prekursorem acetylocholiny, której niedobór stwierdza się w stanach demencji ( tu pojawia się idea stosowania lecytyny , jako remedium w stanach wzmożonego wysiłku umysłowego , osłabionej koncentracji, zaburzeniach pamięci)
- ponieważ bierze udział w przemianach lipoprotein, jest uważana za najlepszy środek chroniący przed stłuszczeniem wątroby, nerek i mięśnia sercowego ( stąd zapobiegawcze i lecznicze zastosowanie w hiperlipidemii i chorobach watroby )
- ponieważ wykazuje działanie emulgujące i stabilizujące, farmaceuci wykorzystują ją do produkcji leków , jako substancję pomocniczą ( np. emulsje tłuszczowe do żywienia pozajelitowego ), a co za tym idzie , korzysta z tego również przemysł spożywczy.
Skoro substancja jest pochodzenia naturalnego , to czy możemy w związku ze składem spodziewać się działań niepożądanych i przeciwskazań do stosowania?
Nie udało mi się znaleźć w piśmiennictwie żadnych poważnych działań ubocznych. Nudności, wymioty, biegunka, wzdęcia. Klasyczne objawy nietolerancji większości stosowanych preparatów.
Przeciwskazania ? Nadwrażliwość na składniki preparatu, ciąża, laktacja, i jeśli stosujemy preparat, w którym lecytyna jest stabilizowana dodatkowo niewielką zawartością alkkoholu, dochodzi nam prowadzenie pojazdów mechanicznych, stosowanie leków wchodzących w interakcję z alkoholem, padaczka.
Co z tego wynika ? Myślę, że preparat zupełnie bezpieczny w stosowaniu, ale nie nastawiałabym się , że zdziała cuda w sesji. Jak to mówią: ćwiczenie czyni mistrza, czyli używajmy mózgu systematycznie , a lepiej na tym skorzystamy i o wiele mniejszym kosztem
Mam nadzieję, że pomogłam. pozdrawiam
napisał/a: klapouszek2 2007-11-25 23:37
Stawrogin napisal(a): aby własne zdolności zapamiętywania i uczenia się nie osłabły.

Raczej nie - jedynie co to może nastąpić tolerancja na lek i poprostu on przestanie działać równie skutecznie jak na początku stosowania - będą potrzebne większe dawki ale to raczej trudne do uchwycenia bo z wiekiem naturalnie spada sprawność komórek. Co do działań niepożądanych to mogą być zaburzenia przewodu pokarmowego i zwiększone wydzielanie śliny ale to raczej przy zbyt dużych dawkach.
napisał/a: Adzia100 2017-09-26 10:45
Lecytyna jest bardzo szkodliwa, jeżeli przyjmujemy ją długo i regularnie. Nasz organizm przyzwyczaja się do otrzymywania w takiej postaci i po kilku miesiącach przyjmowania nie jest w stanie sam wyprodukować lecytyny, więc nasz a pamięć i koncentracja podupada. Niestety jesteśmy zdani tylko i wyłącznie na kupną lecytynę. Tego nikt nie pisze bo to anty reklama jest. Kilka lat wcześniej wycofano właśnie z tego powodu preparat (granulki) lecytyny z soi. Naukowe wywody do czego się stosuje składniki lecytyny mają się ni jak do reakcji naszego organizmu.
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-09-26 11:03
Mam kilka pytań.
W jaki sposób organizm "sam produkuje" lecytynę?
Posiadasz jakieś badania naukowe o szkodliwości przyjmowania lecytyny?