skutki uboczne hydrocortyzonu i encortonu

napisał/a: achaja24 2009-10-14 13:55
Witam, w okresie niemowlęcym zachorowałam na podgłośniowe zapalenie kratni, bylo to w roku 1985. Podawano mi hydrocortizon oraz encorton do 6 roku zycia, natomiast potem doraźnie do ok. 8 roku życia. W tej chwili mam 24 lata. Chciałabym sie dowiedzieć w jaki negatywny sposób te leki mogly wpływnąć na moją gospodarkę hormonalną. Mam problemy w układem pokarmowym, leczę się u gastrologa, mam słabe nerki, jestem chronicznie zmęczona, mam męskie owlosienie..... Chciałabym wiedzieć, czy te leki mogły wpłynąc na moj obecny stan, a jezeli tak, to jakie zbadac hormony. Pozdrawiam/ Anna
napisał/a: KATERINA 2009-10-14 14:33
achaja24 napisal(a):Witam, w okresie niemowlęcym zachorowałam na podgłośniowe zapalenie kratni, bylo to w roku 1985. Podawano mi hydrocortizon oraz encorton do 6 roku zycia, natomiast potem doraźnie do ok. 8 roku życia. W tej chwili mam 24 lata. Chciałabym sie dowiedzieć w jaki negatywny sposób te leki mogly wpływnąć na moją gospodarkę hormonalną. Mam problemy w układem pokarmowym, leczę się u gastrologa, mam słabe nerki, jestem chronicznie zmęczona, mam męskie owlosienie..... Chciałabym wiedzieć, czy te leki mogły wpłynąc na moj obecny stan, a jezeli tak, to jakie zbadac hormony. Pozdrawiam/ Anna


Takich info powinien udzielić pani dr - po drugie w necie google można wyszukać ulotki/leki/leków i poczytać są nawet portale zawierające pełne spisy ulotek dostępnych leków na rynku polskim.Dwa badania ma pani w linku PODSTAWOWE BADANIa albo w wątku założonym przez forumowiczów -analiza wyników badań - tam opisywane były badania kiedy robić hormony kobiece. Najlepiej iść do gina i jego zapytać i zgłosić swe problemy on doradzi najlepiej +tarczyca do spr.