Skutki leczenia Thyrozolem Gravesa-Basedova

napisał/a: aga_kot 2013-10-15 21:40
Witam,
Zdiagnozowano u mnie nadczynność tarczycy w przebiegu Gravesa Basedova. Mam 29 lat, rodziłam raz 3,5 roku temu. W czerwcu przeżyłam ogromny utrzymujący się długo stres. Objawy były dziwne i zaczęły się w sierpniu, bo na początku tylko mi nogi puchły, później odczuwałam kołatanie serce i problemy z koncentracją.
Wyniki miałam następujące:
Morfologia, próby wątrobowe, mocz w normie
TSH
napisał/a: aga_kot 2013-10-15 22:46
Uzupełniam post o normy

Witam,
Zdiagnozowano u mnie nadczynność tarczycy w przebiegu Gravesa Basedova. Mam 29 lat, rodziłam raz 3,5 roku temu. W czerwcu przeżyłam ogromny utrzymujący się długo stres. Objawy były dziwne i zaczęły się w sierpniu, bo na początku tylko mi nogi puchły, później odczuwałam kołatanie serce i problemy z koncentracją.
Wyniki miałam następujące:
Morfologia, próby wątrobowe, mocz w normie
TSH
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-10-16 08:10
Leczenie nadczynności tarczycy jest bardzo trudne i tutaj małe jest pole do popisu. Lek masz klasyczny i tutaj jedyne co to można zwiększać dawkę. Jeżeli nie pomoże co jest dość częstym zjawiskiem kolejnym krokiem jest podanie radioaktywnego jodu.

Jeżeli chcesz pomóc sobie naturalnie to:
1. Melisa w dużych dawkach, herbata, ew. tableki-ma udowodnione że "zamula" tarczycę.
2. L-karnityna - w dawce powyżej 3 gram dziennie.
napisał/a: aga_kot 2013-10-16 08:44
Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze dziś kupię naturalne wspomagacze.
Z drugiej strony do jakich wyników białych krwinek mogę w miarę bezpiecznie zejść?
Czy jest coś co mogę brać, żeby nieco zneutralizować spadki w morfologii?
I jeszcze niepokoi mnie ten katar, bo w ulotce było napisane, że może być objawem poważnej choroby krwi wywołanej thyrozolem.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-10-16 08:47
U mnie w pracy obecnie nie ma ludzi bez kataru :)
Wiesz ciężko diagnozować cokolwiek na podstawie kataru.
Co do morfologii to już lekarz musi szukać przyczyny i czy ma to związek z lekiem a jak tak czy jest możliwość jego zmiany na cokolwiek innego.
napisał/a: aga_kot 2013-10-16 08:58
Katerem bym się w ogóle nie przejęła gdyby nie te kiepskie wyniki morfologii. Mam nadzieję, że uda mi się dzisiaj skontaktować z moim lekarzem.
Zamówiłam sobie książkę "Leczenie Chorób Tarczycy. Holistyczne Metody Poprawy Pracy Tarczycy", będę piła melissę i L-karnitynę i będę walczyć z tym paskudztwem.
Dzięki za pomoc!
Pozdrawiam.