Skuteczność diety zgodnej z grupą krwi

napisał/a: streptococcus 2009-09-16 19:13
Witam,
mam pytanie, czy stosowanie diety zgodnej z grupą krwi jest skuteczne? Mam 165 cm, 63 kg, chcę schudnąć pare kilogramów. Ćwiczę przynajmniej godzinę dziennie, więc sport nie jest mi obcy. Nie wiem jednak, czy dieta zgodna z grupa krwi (ja mam 0 ) jest odpowiednia i skuteczna, czy postawić jednak na np. piramidę zdrowego żywienia.
Pozdrawiam
napisał/a: Kuśtyk 2009-09-16 21:43
streptococcus napisal(a):Witam,
mam pytanie, czy stosowanie diety zgodnej z grupą krwi jest skuteczne? Mam 165 cm, 63 kg, chcę schudnąć pare kilogramów. Ćwiczę przynajmniej godzinę dziennie, więc sport nie jest mi obcy. Nie wiem jednak, czy dieta zgodna z grupa krwi (ja mam 0 ) jest odpowiednia i skuteczna, czy postawić jednak na np. piramidę zdrowego żywienia.
Pozdrawiam


Hej streptococcus ja też jestem na diecie. Staram się jeść zdrowo zgodnie z piramidą żywieniową, ale to dopiero pierwszy tydzień, więc efektów jeszcze nie widzę. O co chodzi w Twojej diecie?
napisał/a: Luki24 2009-09-16 21:56
W diecie zgodnej z grupą krwi 0 najbardziej zauważalne jest wykluczenie większości produktów zbożowych i nabiału więc siłą rzeczy ograniczy się kaloryczność posiłków (ciężko ją nadgonić innymi produktami, bo są trudniej dostępne, np. chleb z mąki orkiszowej) i w ten sposób można np. stracić na wadze. Innym minusem jest to, że bez dodatkowej suplementacji może dojść do niedoborów minerałów i witamin (np. wapnia). Jestem na niej jakieś 2 lata (z przerwami na testowanie innych rzeczy), ale od dłuższego czasu chyba już tylko z przyzwyczajenia, bo uważam, że wystarczy przestrzegać tylko podstawowych zasad by wyeliminować kłopoty ze zdrowiem.
napisał/a: streptococcus 2009-09-17 09:06
Właśnie zastanawiam się, czy skoro wyeliminuje głównie nabiał i produkty zbożowe, ograniczę tym samym liczbę dostarczanych kalorii, to nie spowolnię przemiany materii. Tego bym bardzo nie chciała, bo zależy mi na zgubieniu kilogramów, ale bez efektu jojo.
napisał/a: millo1 2009-09-17 11:17
słyszałam, że bardzo dobra to dieta jest, skuteczna i na dodatek cera i samopoczucie sie poprawia :) niestety nie stosowałam, bo mam grupę A i nie dałabym rady bez mięcha i serów :D
napisał/a: mloda200 2009-09-19 20:02
czekolada napisal(a):słyszałam, że bardzo dobra to dieta jest, skuteczna i na dodatek cera i samopoczucie sie poprawia :) niestety nie stosowałam, bo mam grupę A i nie dałabym rady bez mięcha i serów :D

Ja też mam gr krwi A i przez dość długi czas stosowałam tą dietę.
Jak na moje doświadczenia mogę tylko powiedzieć, że nie czułam się jakoś super dobrze, ani nie zauważyłam jakiś szczególnych zmian z cerą itp.
Oglądałam kiedyś fragment programu poświęconego zależnością między gr krwi, a dietą. Dietetycy [z Polski] doszli do wniosku, że dieta doktora Adamo osiągnęła tylko dlatego takie wynik, gdyż każdej z gr krwi poleca się zdrowe, nieprzetwarzane produkty-czyli zwyczajnie zdrową żywność.
napisał/a: streptococcus 2009-09-20 18:10
Dochodzę więc do wniosku, że podstawą jest zdrowe odżywianie. Za priorytet postawię więc sobie piramidę zdrowego żywienia i aktywność fizyczną. Myślę, że w ten sposób też osiągnę zamierzony cel. A co do tej diety zgodnej z grupą krwi, trudno by mi było zrezygnować zupełnie z np. nabiału;) Tak więc wszystko,ale w odpowiednich proporcjach.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi:)