Skurcze łydek

napisał/a: Verbatov 2011-06-15 22:22
Witam. Mam 17 lat. Od dzisiaj zacząłem mieć problemy ze "skurczami łydek". Nie są to typowe skurcze bo nie zwijam się z bólu tylko czuje że zaraz mogą mnie złapać. Dzieje się to gdy się zasiedzę a potem jak idę to właśnie mnie to łapie. Najbardziej w prawej nodze (jestem lewonożny) więc nie wiem w czym problem. Zaznaczam że zauważyłem to dopiero dzisiaj, wcześniej nie miałem żadnych problemów. Myślę że to nie są niedobory witamin, bo jem sporo warzyw i owoców aczkolwiek mogę się mylić. Z góry dziękuję za pomoc.
napisał/a: piotrosiama 2011-06-15 22:27
Prędzej to objaw niedoboru magnezu/potasu. Jak lubisz to fundnij sobie jeszcze dziś filiżankę mocnego kakao, jedz więcej pomidorów, bananów, keczupu itp. Możesz też wspomóc się w tabletki Magnezy z wit, B6.
pozdr.
napisał/a: Verbatov 2011-06-15 22:46
Właśnie ostatnio czasami biorę magnez z B6 i to na pewno nie jest wina niedoboru. I chciałbym się jeszcze spytać, bo jestem tu nowy. Kto pisze na tym forum oprócz chorych? Chciałbym żeby mój przypadek zdiagnozował ktoś podobny do dr House :D bo to nie są skurcze, a tak jakby zwiastuny skurczów które dopiero pojawiły się dzisiaj, a jak już wcześniej wspomniałem, nie odżywiam się jałowym jedzeniem.
napisał/a: piotrosiama 2011-06-15 23:02
dr Housem to nie jestem ale przypadkowe branie niewiadomo jakiego magnezu może nie przynieść oczekiwanego skutku
napisał/a: Verbatov 2011-06-15 23:08
Magnez który biorę pochodzi z pewnego źródła ;]. Nie odpowiedziałeś mi na pytanie. I doszedł nowy objaw, jak wstałem z fotela to złapał mnie lekki skurcz. I czuje w prawej łydce, dokładnie po środku, że zaraz mnie może złapać. Zaznaczam że to nie jest śmieszne.
napisał/a: piotrosiama 2011-06-15 23:15
Jakiej firmy jest ten magnez który stosujesz od czasu do czasu ? - podaj pełną nazwę
Na naszym forum porad udzielają min. lekarze, studenci medycyny.
napisał/a: Verbatov 2011-06-15 23:22
A ty kim jesteś? Jeśli chodzi o ten lek to Magnefar B6. W skład wchodzi jakaś dawka cytrynianu magnezu i oczywiście witamina B6.
napisał/a: piotrosiama 2011-06-15 23:26
No nie najlepszy ten produkt lepiej wchłania się firmy Olimp.
Każdego tak przepytujesz kim jest i ile ma lat ? Posiadam duże doświadczenie życiowe i to na tyle.
napisał/a: piotrosiama 2011-06-15 23:29
Dodam jeszcze że powinieneś przeprowadzić ok 2 tygodniową kurację a nie od czasu do czasu - bo szkoda kasy.
pozdr.
napisał/a: Verbatov 2011-06-15 23:31
Sorry że tak wypytuje ale chce wiedzieć kto mi radzi. I widzę że człowiek z doświadczeniem nie wystarczy, bo nie powiedziałeś co mi dokładnie jest. Objawy wystąpiły dzisiaj, jak będzie się to pogłębiać będę musiał iść do lekarza i napisze ci czy to rzeczywiście jest niedobór magnezu. Dzięki za zainteresowanie.
napisał/a: piotrosiama 2011-06-15 23:35
Moim skromnym zdaniem trzeba zacząć od najprostszego czyli wzmocnić w ten suplement a jak po ok tygodniu codziennego stosowania nie zauważysz różnicy to wtedy skonsultuj się z lekarzem. A tak przy okazji masz może jakiś problem z kręgosłupem ?
napisał/a: Verbatov 2011-06-15 23:51
Z karkiem a właściwie z połączeniem kręgosłupa i czaszki(pierwszy krąg), ale to praktycznie od małego, co jakiś czas, raz na miesiąc lub czasami częściej mnie boli i muszę brać leki przeciwbólowe. Byłem u lekarza ale powiedział że taka jest moja budowa, patrzyli na rentgen i było wszystko w porządku, miałem nawet rezonans magnetyczny i nic nie wykazał. Chodzi widocznie po prostu o nadwyrężenie tych mięśni. A problem z łydką mam od dzisiaj, i myślę że może chodzić o coś innego niż o zwykły niedobór...albo za dużo naoglądałem się dr House.