skurcze, biegunka-nawrot celiakii?

napisał/a: iskierka1985 2007-07-17 20:44
Więc u mnie to wygląda tak: od 5 miesięcy miewam silne skurcze w podbrzuszu, co kończy się obfitą biegunką, ze 3 razy muszę lecieć do łazienki. Kiedyś brzuch mnie tak bolał że już nie wytrzymałam, pojechałam na pogotowie, przyjęli mnie na obserwację, po endoskopii (nigdy więcej!!!!) wykazało nieżyt nadżerkowy żołądka i dwunastnicy i kazali się leczyć we własnym zakresie. Poszłam do gastrologa, ten popatrzył na wypis "Aaaa tu wykryli nadżerkę" i nie skomentował jej w ogóle, nie powiedział co powinnam jeść itd. , po czym przepisał Tribux na jelito grube, mówiąc a raczej pouczając (jakbym nie wiedziała) że w podbrzuszu jest jelito grube, zbył mnie w 5 minut i kazał przyjść za 3 tyg. (jutro mam wizytę). Skurcze owszem są mniejsze, ale boleści i biegunka są nadal, ostatnio też miałam na karku i twarzy dziwną wysypkę. W dzieciństwie przeszłam celiakię, która podobnie się objawia czy to może być jej nawrót? proszę o odpowiedź, pozdrawiam
napisał/a: Peter 2007-07-18 08:00
Z celiaki się nie wyrasta, o ile taką postawiono diagnozę. Nieprawdą jest, że dotyczy tylko dzieci. Konieczna dieta bezglutenowa.
napisał/a: iskierka1985 2007-07-19 00:31
Drogi Peterze, on nie zdiagnozował celiaki, wypisu ze szpitala nie skomentował nawet (tych nedżerek), dał tylko lek na jelito grube. Nie wiedział, że w młodości przeszlam celiakę, bo nie dał mi do słowa (taki wszechwiedzący), więc nie wiem, takie są tylko moje podejrzenia, bo dużo czytałam że nawrót celiakii się tak właśnie objawia. Na razie odstawiłam pieczywo i widzę poprawę, oby to nie był nawrót, bo to w dorosłym wieku wymaga wielu wyrzeczeń i diety bezglutenowej, a to dużo utrudnia. Jak myślisz co zrobić? Aha jutro miałam mieć wizytę, zadzwoniłam tam, a tu się okazało, że nadal jest strajk, potem ma urlop, więc następny termin wizyty 4 wrzesień, paranoja :///
napisał/a: Peter 2007-07-23 08:32
Nie chcę Cię martwić, ale jeśli nastąpiła poprawa, to raczej będzie to celiakia lub nietolerancja glutenu (prawie to samo, ale celiakia objawia się dużo ostrzej). Niestety, tylko dieta daje efekty. Nie wolno tej choroby lekceważyć, gdyż prowadzi do zaniku kosmków jelitowych. A one są odpowiedzialne za wchłanianie pokarmu. Dalej nie muszę już tłumaczyć...
napisał/a: nisses 2009-07-02 18:12
Zawsze sądziłem, że wyróżniamy nietolerancję glutenu (zwaną inaczej celiakią) oraz alergię na gluten. Co masz na myśli pisząc, że nietolerancja glutenu to nie jest celiakia? Czym różni się nietolerancja glutenu od celiakii?
napisał/a: nisses 2010-09-19 22:55
Minął rok od zadania pytania. Czyżbyś nie znał odpowiedzi?
napisał/a: manuelaros 2011-07-14 11:30
Obawia się, że nie ma takiego pojęcia jak "nawrót celiakii", ta choroba po prostu doskwiera w różnym natężeniu. Poza tym ma podłoże genetyczne i dlatego warto skupić się na profesjonalnej obsłudze medycznej. Jakkolwiek płytko to nie zabrzmi, to pod katem samej diety całkiem sporo się zmieniło i wielu producentów poszerza zakres produktów o te przeznaczone dla osób nietolerujących glutenu, tak np. profi. Natomiast zasada jest wciąż ta sama: wielu rzeczy nie wolno i basta. Inaczej zagraża to Twojemu zdrowiu.
napisał/a: kari_donsion 2013-09-06 08:28
Przeczytaj jkaie sa dokładnie objawy celiakii to będziesz pewna http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/dieta-w-chorobie/celiakia-choroba-trzewna-polegajaca-na-nietolerancji-glutenu_38422.html