skurcz żołądka i ucisk w klatce piersiowej

napisał/a: millies 2012-07-30 22:48
Witam,
mój problem zaczął się ok. 4 miesięcy temu. Jakieś 5-6 razy dopadł mnie skurcz żołądka, na tyle silny, że nie byłam wstanie ustać prosto. Do tego dochodzi ucisk w klatce piersiowej, który nie pozwala mi przez ten chwilowy "atak" wziąć pełnego wdechu. Trwa to od 5 do 15 minut. Byłam u lekarza rodzinnego, który po opisaniu objawów stwierdził problemy z niestrawnością i kazał brać Ranigast. Minął miesiąc od wizyty, ale problem wcale nie minął. Rok temu drastycznie zmieniłam dietę i odżywiam się bardzo zdrowo. Czy naprawdę możliwe, aby była to niestrawność?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-07-30 23:08
Witam
Czy stresujesz się w ciągu dnia?
W jakiej porze dnia występują bóle?
napisał/a: millies 2012-07-31 00:50
Raczej nie ma konkretnej pory. Pierwszy raz zdarzyło się to w nocy. Ostatni miał miejsce wczoraj i był to środek dnia. Jeśli chodzi o stres to ciężko powiedzieć. Na pewno od jakiegoś czasu częściej denerwuję się bez powodu i stałam się dość niecierpliwa.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-07-31 22:29
Rozpisz swoje posiłki w ciągu dnia - wszystko co pamiętasz.
Jeżeli bierzesz jakiekolwiek leki to również.
Stres ma znaczący wpływ na bóle, u mnie objawiało się to silnym skurczem żołądka, kłuciem w klatce, zrobiłem gastroskopię - wszystko idealne - wniosek - unikać stresu szczególnie gdy wstajemy rano, nie dopuszczać myśli które powodują u nas gniew, dużo wody niegazowanej w ciągu dnia, 4-6 posiłków dziennie - ale o tym jak podasz swój jadłospis - być może tutaj tkwi problem i oczywiście dużo ruchu zarówno na świeżym powietrzu jak i ćwiczenia :)
napisał/a: millies 2012-08-02 02:40
Jadam od 3 do 5 posiłków dziennie, raczej w stałych porach. Nie jem nic na co najmniej 3 h przed snem. Do śniadania dodaję otręby. Kilka razy w tygodniu gotuję warzywa na parze. Przynajmniej 2-3 razy tygodniu w ten sam sposób przygotowuję rybę. Nie jem ziemniaków. Nie używam masła, śmietany i cukru. Ograniczam sól do minimum. Jem sporo jogurtów naturalnych i owoców. Zdarza mi się jeść bardzo ostre potrawy. Staram się codziennie wypijać 1,5 l wody. Tak mniej więcej wygląda to od roku. Jeśli chodzi o ruch to jest to jedynie basen 2 razy w tygodniu. W lato staram się wychodzić częściej na spacery, ale różnie to bywa. Wracając do "ataków", dziś pojawił się kolejny, słabszy niż poprzednie, ale nigdy nie zdarzyły się w tak krótkim odstępie czasu.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-08-02 22:13
Odnośnie odżywiania, zapraszam do poczytania artykułów, być może okażą się pomocne - http://commed.pl/najwazniejsze-tematy-w-dziale-choroby-dolegliwosci-porady-vt78913.html
Jestem za stosowanie oliwy z oliwek w diecie jako źródło tłuszczy.
Pij więcej wody niegazowanej, u mnie wartość wynosi między 4-5 litrów.
Jogurty naturalne i owoce mogą przyczyniać się do nie prawidłowej pracy układu pokarmowego.
Najlepiej założyć swój dziennik posiłków, wypróbować kilka posiłków łączonych i zapisywać wszelkie dolegliwości po spożyciu oraz podsumowanie całego dnia - pozwoli to na wyeliminowanie produktów które wpływają niekorzystnie.
Wszystko co najważniejsze zawarłem w linku który zamieściłem wyżej.

Pozdrawiam