"Skurcz" głowy

napisał/a: deavill11 2010-05-27 14:18
Witam. Jestem nowy na forum i nie wiem czy na pewno dobrze zamieszczam temat(jeśli źle to proszę o przeniesienie). Mój problem jak w nazwie tematu. Od około(...) 7lat mam taki "skurcz" tylko w 1miejscu: tylna część głowy, prawa strona. Uczucie "kłucia"(bardzo bolesne jak by ktoś wbił igłę z całej siły, ból trwa ok. 3-5sekund, ok. 2-3cm średnicy na tylnej części głowy po prawej stronie). Pojawia się(moja osobista teza) przy: skręt głowy+wysiłek+adrenalina.. tzn. jeśli np.
- robię salto i szybko skręcę głową(lekko) to następuje ten skurcz(słyszę w głowie jak coś lekko "szczyka")
- sparuje się(boks) i dostanę cios w głowę i głowa mi szybko odskoczy(skurcz,ból "szczyknięcie", ta sama sytuacja co z saltem)
- czasem wystarczy jak ruszę samą głową i ból się pojawia
Oczywiście te wszystkie 'skurcze' występują bardzo rzadko(jakoś 1-3x na miesiąc) lecz wydaje mi się, że to nie jest normalne. Proszę o pomoc w określeniu co to może być?
Jeszcze taka dziwna sytuacja(nie wiem czy to może się przydać) a mianowicie: rok temu w wakacje robiłem sobie spokojnie, ładnie, technicznie, wysoko salta w przód do wody(proszę tylko niech nikt mnie nie poucza, że to jest bezmyślne i niebezpieczne.. po prostu oczekuję pomocy, a nie nabijania postów) i pewnego dnia, kiedy "kręciłem" salto to poruszyłem jakoś lekko głową i właśnie odczułem ten ból. Od tamtej pory nie mogłem się przemóc, żeby dokręcić salto. Po prostu mi nie wychodziło. Dopiero po czasie wróciło samo do normy.(może to jakaś moja bariera psychiczna, lecz piszę o tym bo może jednak komuś się przyda ta inf.)
Z góry dziękuję za pomoc..

Edit.
-Dodam, że jest to cholerny ból i nawet teraz jak o tym piszę to ciarki mnie przechodzą.
-Boję się bo za każdym razem następny "skurcz" jest mocniejszy od poprzedniego.
-mam 19lat
napisał/a: deavill11 2010-05-27 14:48
Zapomniałem napisać, że podczas tego bólu w ogóle nie ruszam głową tylko odczekuje, aż przestanie boleć i jak masuję to trochę pomaga i w tym miejscu(tylna, prawa strona głowy) robi mi się jak by gorąco, odczuwam taki dyskomfort.

Sory, że piszę next post ale wcześniejszego nie mogę już edytować..
napisał/a: Aldonaaa 2010-09-02 18:28
Mam dosłownie to samo. Mam 17 lat. Żadnych salt nie robie. Jak miałam 5 lat to spadłam z chustawki na tył głowy. Może to jest przyczyną. Grałając w tenisa dwa razy mi sie zdarzylo to "szczyknięcie". Trener sie na mnie wydarł bo nie byłam w stanie w tym momencie odbić piłki. Dzisiaj w szkole to samo mi sie stało. Dlatego tu jestem. A to szczyknięcie na korcie tenisowym było jak miałam 10 lat. Bardzo rzadko się to zdarza, ale jednak. Kontakt 5008547 gg