skrzywiona przegroda powodem ogromnego bólu gardla?

napisał/a: bartass28 2017-03-21 12:28
Witam,
Z góry dziękuję wszystkim którzy odpowiedzą na tego posta. Nie będę się rozpisywać napiszę w skrócie - od ponad pół roku STRASZNIE boli mnie gardło przy przelykaniu sliny, jakbym kaktusa przelykala, mam taką ostrość w buzi, pielgrzymuje od tego czasu po lekarzach, diagnozy brak badz są one różne - zanik blony (tak silny?), refluks (tak silny?), ostatni laryngolog stwierdził niezyt gardla spowodowany skrzywiona przegroda. Teraz proszę o podpowiedz - czy tak wyglądającą przegroda może być przyczyną tak potwornego bólu?, dodam że mam ją urodzenia nigdy nie miałam problemów z gardlem, nos drozny, nie chrapie, nie oddycham przez usta, co się ulicha dzieje ze mam taką ostrość w gardle ?, w wymazach nic, rmi szyi głowy poprawne, 2x gastroskopia - czysto, przyjmowałam ipp różnego rodzaju bez poprawy. Proszę o pomoc bo wykańcza mnie to uczucie ..
napisał/a: radek07 2017-03-21 14:26
Po takim zdjęciu nie można zdiagnozować krzywej przegrody. Aby stwierdzić czy przegroda jest skrzywiona czy nie trzeba zajrzeć do środka jamy nosowej lub wykonać tomografię komputerową zatok i jamy nosowej.

Czy ból występuję bezpośrednio w gardle czy nosogardle?
napisał/a: bartass28 2017-03-21 15:43
dziękuję za informację

nie mam już po prostu sił na lekarzy, tomografii nikt nie zalecił, miałam jedynie rtg zatok, wynik - zatoki powietrzne, obrzęk małżowin nosowych. Ostatni lekarz który tylko po prostu widząc skrzywioną przegrodę namawiał do septoplastyki twierdząc że jest ona powodem nieżytu gardła.
3 razy miałam robione wziernikowanie krtani, endoskop wkładany był przez nos, nikt nic głośno nie powiedział kiedy przepychał rurę przez nos do gardła, raczej każdy z lekarzy skupiał się na obejrzeniu krtani.
Ból występuje tylko w gardle, tak jakby w ścianie, po bokach oraz w gardle dolnym, co zauważyłam - wpuszczenie kropli do nosa nozoil przynosi wielką ulgę, bo olejek ściekając nawilża gardło ale jest to ulga niestety krótkotrwała
napisał/a: bartass28 2017-03-21 15:51
Co to może być?, czasem takie naloty pojawiają mi się na tylnej ścianie gardla ale po ponownym przelknieciu spływają dalej, dodam że w wymazach brak bakterii i grzybów
napisał/a: radek07 2017-03-21 15:57
A jak wyglądają migdałki?

Na wyniku RMI są widoczne zatoki i jama nosowa czy tylko szyja i głowa?
napisał/a: bartass28 2017-03-21 16:09
Migdalki male bez nalotów, ropy, stabilne, nie miewam angin, nie mam nieladnego zapachu z ust, ASO ujemne. W MRI szyi opisana jest krtan, tchawica, gardło, nosogardlo, przelyk - stwierdzono jedynie male węzły odczynowe, tak wszystko ok, w RMI głowy opisywany był głównie mózg i nerwy VII i VIII czyli zdaje się że twarzowe tak mi laryngolog wyjaśnił, wszystko ok
napisał/a: radek07 2017-03-21 17:11
Możesz mi przesłać obraz tego wyniku?
napisał/a: bartass28 2017-03-21 19:54
Bardzo chętnie tylko jest za duży rozmiar pliku nie mogę już zmniejszyć, najwyżej mogę przepisać tekst z opisu badania
napisał/a: radek07 2017-03-21 19:59
Proponuję wrzucić plik na serwer i podać linka.
napisał/a: bartass28 2017-03-21 20:29
A czy mogę prosić o podpowiedz jak to zrobić ? :), zdjęcia mri mam w telefonie i chciałam to zrobić za pośrednictwem telefonu
napisał/a: radek07 2017-03-21 20:44
Do tego raczej potrzebny by był laptop, więc nic chyba z tego nie wyjdzie.

Mogę tylko podsumować cały problem; uważam, że problem może być spowodowany skrzywioną przegrodą, ale może wina również tkwi w przerośniętej dolnej małżowinie nosowej.


Jaki to jest rodzaj bólu? Czy ten ból w gardle jest tnący?
napisał/a: bartass28 2017-03-21 21:11
Tylko że przegrode skrzywiona mam od urodzenia, nigdy nie miałam takiego bólu gardla, nie chrapie, oddycham przez nos a nie przez usta więc sluzowka mi się nie wysusza, w rtg zatok obrzęk malzowin to chyba nie to samo co przerost? Ból jest taki jakbym rane miała w gardle, ostry, klujacy