skrzywiona przegroda powodem ogromnego bólu gardla?

napisał/a: bartass28 2017-03-22 13:18
postaram się załatwić pod te badania skierowanie, trochę się tylko boje bo w zeszłym roku miałam z 8 rentgenów nie za dużo?

jeszcze mam pytanko - bo u mnie to się wszystko zaczęło gulą przy przełykaniu/dyskomfortem i z biegiem tygodni zaczął się ból - jeden laryngolog powiedział że tak zaczyna się refluks no i w badaniu fiberoskopowym była bardzo przekrwiona krtań co Pan o tym myśli ?
napisał/a: radek07 2017-03-22 13:35
Aż 8 rentgenów? Kiedy był ostatni?

Może to być spowodowane refluksem, ale proponowałbym i tak wykonać tomografię zatok.

Warto by było o refluksie porozmawiać z internistą lub gastrologiem.

A miewa pani taką typową zgagę po jedzeniu lub przed?
napisał/a: bartass28 2017-03-22 13:45
no niestety aż tyle, w listopadzie/grudniu miałam tak przepotworny ból gardła przy przełykaniu że pędziłam na ostry dyżur, do tego dochodziły jeszcze silne bóle w klatce no i za każdym razem morfologia plus rtg, zdarzyło się też tak, ze po tygodniu od rtg w jednym szpitalu jechałam ponownie na dyżur i słysząc że zrobią rtg mówiłam że miałam tydzień temu więc na pewno wynik będzie ok ale oni mają takie procedury że rtg albo nic no to się godziłam, więc chyba z 4 czy 5 rtg płuc, do tego rtg zatok, zębów no i tyle mogło się uzbierać, co do refluksu to każdy z lekarzy ma swoją opinie. Mam filmik w tel z fiberoskopii i ostatnia lekarka której go pokazywałam (laryngolog) mówiła że refluksu nie mam bo coś by tam było obrzęknięte czego ja nie mam, a poza tym po takiej ilości przyjętych ipp na pewno by już coś bylo lepiej
napisał/a: bartass28 2017-03-22 13:55
u gastrologów to byłam 3, żaden jednoznacznie nie wypowiedział się odnośnie refluksu, zgagi nie mam, nie odbija mi się, brzuch mnie nie boli, wiem że jest też tzw cichy refluks gardłowo krtaniowy ale mnie boli przez cały czas, już jak się obudzę i przełknę ślinę to ból, zawadzanie
ostatnie rtg było jakieś 2 tyg temu, to było rtg zatok

a czy można jakoś sprawdzić czy problemem jest drożność nosa?, pomyślałam o kroplach do nosa na obkurczenie obrzęku. Jedyne co zauważyłam w nosie to to że lewa dziurka jest tak obrzęknięta, że jest tam może milimetrowa szparka, podczas gdy w prawej jak zajrzę do środka szparka jest na pól centymetra, tak samo jak przyłożę dłoń do nosa, to z prawej porządny wydmuch powietrza natomiast z lewej nic praktycznie "nie leci" choć oddycham normalnie przez nos może dlatego że dziurki mam dość duże i jedna pracuje za dwie?
napisał/a: radek07 2017-03-22 14:17
To tomografię zatok może za jakiś czas by wykonać, teraz to trochę za wcześnie, może za około półtora miesiąca, powinno być w sumie pół roku między takimi badaniami, ale skoro problem jest poważny to trzeba będzie wcześniej ją zrobić.

Czyli jednak nos nie jest w pełni drożny, zatykanie się lewej strony nosa może być przyczyną całego problemu. Możliwe, że dolna małżowina nosowa jest przerośnięta.

Można by poużywać Otriwinu tylko przez 7 dni i nie więcej, Otriwin obkurcza błonę śluzową nosa powodując dużą drożność i ulgę, ale nadużywanie go może spowodować przerost błony małżowin, który już może pani mieć, więc używanie go może spowodować w tym przypadku pogorszenie się problemu, jeśli Otriwin będzie nadużywany albo w ogóle użyty. Można by spróbować, ale tylko maksymalnie 7 dni; tak się go używa. Siedem dni używania i około 2 tygodnie przerwy.
napisał/a: bartass28 2017-03-22 14:55
będę musiała szybciej wykonać tk bo raczej tak długo nie wytrzymam, spróbuje tych kropli, tylko dlaczego ten ból jest aż tak duży?, że mnie boli po prostu przez cały czas a nigdy nie miałam takich problemów z gardłem, z nosem a tu nagle takie coś
napisał/a: radek07 2017-03-22 16:02
Przerost małżowiny może powstać z wielu czynników, nie wiem w jakich pani warunkach żyję; o ile problem tkwi w przeroście.

Od kiedy lewa strona nosa jest przytkana?


Jeśli pani chce używać Otriwinu to tylko po wykonaniu tomografii a nie przed.
napisał/a: bartass28 2017-03-22 20:01
Warunki normalne, normalny dom praca dobra. Nigdy nie zwracalam uwagi na dziurki w nosie dopiero od wizyty u laryngologa który stwierdził krzywa przegrode przylozylam dłoń do nosa i zauważyłam że lewa się przytyka ale czy nie każdy z nas tak czasem ma?
napisał/a: radek07 2017-03-22 20:13
Każdemu się od czasu do czasu zatyka, ale jeśli czasem zatykanie występuję zbyt często i występują przy tym inne objawy to może to o czymś świadczyć.

Najlepiej wykonać tomografię za jakiś czas.
napisał/a: bartass28 2017-03-23 14:57
a jakie badanie najlepiej wykonać w kierunku celiaki ?, najlepiej z tych ogólnodostępnych bo w internecie jak patrzyłam to jest tego dużo np testy dna i tym podobne a mnie by zależało na czymś mniej skomplikowanym i ogólnodostępnych
napisał/a: radek07 2017-03-23 16:09
Najłatwiej jest zrobić badanie z krwi; badań z krwi jest chyba w sumie 4, ale według gastrologów te badania 'nie zawsze' pokazują faktyczny stan jelit itp. Najlepszym badaniem według gastrologów jest gastroskopia, ale to badanie nie należy do miłych; przez gardło wprowadza się sondę do dwunastnicy i jelit; pobiera się wycinek itp. Mając chore gardło takie badanie raczej odpada. Ale jeśli nie ma pani przewlekłych bólów brzucha to celiakii raczej pani nie ma. Z tym, że celiakia raczej nie powoduję problemów z gardłem a może mieć dużo wspólnego z chorobami neurologicznymi co wtedy przekłada się na możliwe wystąpienie objawów w okolicach gardła, jamy nosowej i innych częściach ciała.
napisał/a: bartass28 2017-03-27 10:36
Witam,

Byłam w sobotę w szpitalu jeszcze raz u laryngologa, lekarz zrobił wziernikowanie krtani na którym było widać że w okolicach zatok jest duże przekrwienie i gęsta ślina, przepisał leki na rozrzedzenie i zestaw do płukania zatok, rozmawiałam na temat uzyskania skierowania na tk odnośnie tej przegrody, jednak lekarz powiedział że skrzywioną przegrodę to widać gołym okiem i że oni nawet takich jak ja mam w szpitalu nie operują i że absolutnie ta przegroda nie jest przyczyną mojego bólu. Ból gardła mam już tak ostry że nie wyrabiam, jest tak ostry do tego stopnia że na podniebieniu pojawiło się zaczerwienie które również boli, nie wiem co robić, myślę żeby udać się do lekarza rodzinnego po skierowanie do szpitala, nie wyrabiam już z tym bólem tym bardziej że trwa on już ponad pół roku, jest na prawdę bardzo źle, gardło jest tak zaschnięte że ciężko mi już nawet mówić .. gastroskopie o której Pan pisał to miałam wykonywaną dwa razy, w oby dwóch przypadkach wynik prawidłowy.