Skrzywienie kręgosłupa

napisał/a: NNN 2007-06-21 10:33
Mam boczne skrzywienie kręgosłupa. Mój wiek to 22 lata. Ile mogłoby w moim przypadku potrwać leczenie i jakich efektów mógłbym się spodziewać? Już 7 lat temu odkryto u mnie to skrzywienie, ale wtedy było ono jeszcze niewielkie. Tyle tylko, że ja przez te 7 lat nie zrobiłem absolutnie nic, aby je wyleczyć, a nawet więcej: robiłem wszystko, by było ono jeszcze większe - tak że teraz, myślę, jest poważnie . Zaczynam już odczuwać pewne dolegliwości: np. podczas chodzenia (na razie jeszcze tylko czasami, a nie zawsze). Domyślam się, że jest to wina nierównomiernie rozłożonego ciężaru...

Wiem, że lekarz musi osobiście to sprawdzić, ale chciałbym wiedzieć czego mniej więcej mogę się spodziewać zanim pójdę do ortopedy. Jakie są prognozy? Na pewno zależy to też od konkretnej osoby, ale w takim razie proszę mi powiedzieć jak jest statystycznie.
napisał/a: Angela 2007-08-26 21:37
Nie wiem czy w tym wieku mozna cos poradzic ale wydaje mi sie ze tak:)
ja kiedys tez mialalm niewielkie ale gdy zaczelam trenowac neistety bardzo sie powiekszylo chodze do ortopedty dal mi takei wkladni ortopedtyczne ale latem to ejst bardzo uciazliwe dlatego odstawiam je na jakis czas poniewaz nei mozna do nich nosic sandalow itp musza byc to obowie zabudowane;/-koszmar.. chodze na plywalnei rehabilitacyjna od niedawna zobacze moze to mi troche wyprostuje;)
kasiabor
napisał/a: kasiabor 2012-06-02 19:39
Niestety często jest tak, że zaczynamy robić coś w kierunku poprawy stanu naszego kręgosłupa jak już zaszły pewne zmiany, ból staje się zbyt dokuczliwy i przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. W takiej sytuacji jak trochę wcześniej to zaniedbałeś, najlepiej rzeczywiscie udać się do rehabilitanta. Na pocieszenie dodam, że byłam w podobnej sytuacji 2 lata temu (bardzo zaawansowana skolioza) i rehabilitant z Rehabilitacji Mobilnej bardzo mi pomógł wrócić do lepszej kondycji. Także jest to kwestia ćwiczeń i systematyczności, powodzenia :)