Skrzywienie kręgosłupa

napisał/a: rafal0071 2016-03-15 23:24
Witam
Mam prośbę, nie wiem do kogo mam się z tym udać, chodzi mi o zalecenie jakichś ćwiczeń korekcyjnych na skrzywiony kręgosłup, sprawa jest poważna, mam chorobę Scheuermana, jest kifoza piersiowa, lordoza lędźwiowa i skolioza, wszystko duzych rozmiarów
Z tego co wyczytałem trzeba uważać z cwiczeniami bo te co korygują np kifoze źle dobrane albo niepoprawnie wykonywane pogłębią lordoze i na odwrót
Chciałbym znaleźć jakiegoś dobrego specjaliste który by coś odpowiedniego zalecił ale nie wiem czy ma to być ortopeda, lekarz rehabilitacji czy fizjoterapeuta? Wie ktoś moze?
Byłem u 2 ortopedów, jeden prywatnie, nikt nic nie zalecił, tylko wysłali do poradni rehabilitacyjnej, byłem w jednej na komercyjnej wizycie ale tam nawet nie zerkneli na moja wade tylko dali do robienia pierwsze lepsze cwiczenia, do kogo się udać, prosze o jakąś radę
napisał/a: PioCS 2016-04-12 12:37
Witam, według mnie najważniejszą osobą która jest w stanie Ci pomoc jest fizjoterapeuta. Żadne ćwiczenia z broszurki tylko indywidualne podejście do pacjenta jest w stanie coś zmienić. Uważam że żaden lekarz nie jest w stanie Ci pomóc, ponieważ jest konieczność przerobienia zadań na salce rehabilitacyjnej. pozdrawiam
normaflex
napisał/a: normaflex 2016-04-21 11:11
W przypadku choroby Scheuermanna, należy ćwiczyć mięśnie grzbietu, w celu stworzenia tzw. ochronnego gorsetu mięśniowego i uczyć się utrzymywania prawidłowej postawy. Choremu zaleca się jak najczęstsze leżenie, na plecach, na twardym, płaskim podłożu w celu odciążenia kręgosłupa, a także, dla korygowania kifozy, układanie się na brzuchu z podparciem mostka (wałek, zwinięty koc).