Skrzeplina po usunięciu zęba?

napisał/a: Edyta 111 2009-06-23 22:41
Witam,

usunęłasm dzisiaj 8. Lekarz naopowiadał mi o suchym zębodole. Jestem przerażona.
Ponadto moja dziura po zębie jest pusta - nie widzę żadnego skrzepu. Czy powinnam widzieć dziurę poo zębie czy powinna być ona przykryta skrzepem krwi? Czy ten skrzep może się jeszcze wytworzyć?
Dobę po ekstrakcji kazano mi płukać eludrilem ale w tej sytuacji nie wiem co mam robić?

Błagam, pomóżcie,
napisał/a: Dorota851 2009-06-24 08:23
Witaj Edyto

dziura sie nie martw skrzep powstaje w przeciągu tygodnia czasu , ale nie wiem jak ktoś mógł ci powiedziec że ,masz płukać eludrilem to jest najgorsze co można zrobic, absolutnie tego nie płucz!! bo wtedy skrzep sie może wypłukać przez około tydzien nie wykonuj ćwiczeń ciężkich nie biegaj itp i przy myciu zębów staraj sie tej strony nie płukać do tygodnia!!! a skrzepem sie nie martw jak sie uważa i przestrzega wszystko nic si enie stanie.
napisał/a: Edyta 111 2009-06-24 21:57
Doroto,

dziękuję za kolejną pomoc z Twojej strony.
Mam jeszcze pytanie odnośnie dziury, która pozostała po zębie. Co zrobić jeśli wpada w nią jedzenie? Bardzo staram się uważać ale jeść muszę:) pomimo płukania nie wypada.
I jeszcze jedna rzecz byłam przekonana, że skrzep jest koloru czerwono-bordowego( skrzepnięta krew), ale wyczytałam że to nieprawda że biały. Może to coś co mam w tej dziurze to nie jedzenie tylko skrzep?

Dobrze że napisałaś mi o eludrilu. dentysta zalecił po 24 godzinach od zabiegu ropoczęcie płukania. Tak też zrobiłam. Mam nadzieję że nic się nie stało:(
W takim razie czym mogę delikatnie płukać?

Dziękuję
Pozdrawiam
Edyta
napisał/a: Dorota851 2009-06-24 23:06
Edyto jak wcześniej pisałam nie płucz niczym tego miejsca , oczywiscie jak zjesz , mozesz lekko przeplukac buzie cala ale nie konkretnie to miejsce lekarz ci mowi o suchym zembodole a potem mowic ci jak go zrobic? to jest czekanie na pacjenta codziennie i kasowanie z jego kieszeni , jesli cie nic nie boli nie narywa to skrzep napewno jest ;)
napisał/a: Edyta 111 2009-06-25 16:50
Dorota,

dziękuję:)
Twoja pomoc jest nieoceniona,

Pozdrawiam
Edyta
napisał/a: Dorota851 2009-06-25 22:03
Dzieki jak sie człowiek zna to czemu ma nie pomóc :)
napisał/a: Edyta 111 2009-06-28 15:55
Witam,

niestety mam suchy zębodół:(
włozyli mi jakieś lekarstwo, nie wiem czy powinnam brać jakieś antybiotyki, czy powinni mi po kilku dniach wymienić - nic nie powiedział lekarz. W czwartek wyjeżdząm na urlop i nie wiem co robic?

Dorota - co radzisz?

Ppzdr.
Edyta
napisał/a: Dorota851 2009-06-28 20:58
Edyto przykro mi że masz suchy zebodół nie trzeba antybiotyki a lekarstwo które maasz ono sie rozpuszcza w zębodole
napisał/a: Dorota851 2009-06-28 20:58
ewentualna kontrola przed wyjazdem i oczywiscie poinformuj lekarza o wyjezdzie
napisał/a: da_mian 2011-01-20 21:33
Cześć Dorota mam na imię Damian w sobotę usunięto mi 6 dolną i 4 górna dziąsła mi się nie zrosły ale dokucza mi potworny ból byłem u dentysty ale powiedział mi że jest ok bo miałem posmak i zapach z dolnej dziury jak by się coś psuło i sie wystraszyłem że jest coś nie tak a i kazał mi pukać te miejsca roztworem wody z solą ale już spróbowałem i miałem straszny ból którego nie mogłem zwalczyć niczym może ty mi doradzisz coś dobrego na te moje dolegliwości bólowe jestem tu pierwszy raz na tym forum jak długo mogą te dziury po zębach boleć nie mogę normalnie jadać ani zup ani pieczywa bo odrazu tam sie wszystko dostaje i zaczyna sie okropny ból
napisał/a: Andzrej 2011-01-20 22:31
Dla mnie najlepszym sposobem na wyrwany ząb jest stosowanie mumio 100% lub rozpuszczone w wodzie.
napisał/a: Dorota851 2011-01-20 22:55
zrobil ci sie tzw suchy zębodół wez sobie kawałek polopiryny s albo aspiryny i kawałek włóż do tej dziury po zębie niczym nie płucz bo wypłukujesz skrzepy!! zimny okład na policzek i nie spij , nie grzej policzków