skrócenie przyjmowania tabletek anty a ich skuteczność

napisał/a: magd102 2012-09-01 23:35
Witam,
W trakcie wakacji brałam 2 opakowania pod rząd OC35 - w celu zablokowania miesiączki ktora by wypadała nad morzem,następnie zmieniłam tabletki na Asubtela i zaczełam je brać pierwszego dnia po skończeniu blistera OC 35 - by utrzymać skutecznosc tabletek. A więc biorę tabletki antykoncepcyjne 3 miesiąc bez żadnej przerwy. Zostało mi tabletek na 5 dni jeszcze ale zaczął mnie boleć brzuch jak podczas okresu i mam delikatne plamienia krwi.
I teraz mam pytanie - czy mogę teraz przerwać branie tabletek by dostać okres i zacząc brać nowy blister za 7 dni i skutecznośc będzie utrzymana,czy też musze czekać do końca opakowania bo inaczej nie będę chroniona? Wolałabym przerwać i dostać okres niż czekać z plamieniami do końca opakowania,a później jeszcze okres...
napisał/a: wikam2 2012-09-02 11:35
Plamisz przez to, że połączyłaś tyle opakowań. Moim zdaniem powinnaś kontynuować przyjmowanie tabletek.
Jeśli odstawisz teraz to musisz pamiętac, że istenieje niewielkie prawdopodobieństwo (ale istnieje) iż stosunki na tydzień wstecz i te po odstawieniu mogą zakończyć się ciążą. Jak mówię to prawdopodobieństwo jest malutkie ale...to chyba i tak stanowczo za mało aby nie uważać, co nie? :)
napisał/a: magd102 2012-09-02 14:41
To znaczy ja dokładnie nie chce przyjąc 2-3 ostatnich tabletek z blistra [ - zaczyna mnie brzuch już pobolewac jak w trakcie okresu a nie chce sie faszerowac tabletkami przecibolowymi przez prawie 2 tydgodnie ],zrobic tydzien przerwy i znowu zacząć cały blister.Na ulotce dopuszczalne jest nie wzięcie w 3 tygodniu (ale nie ma napisane czy max.1 czy 2-3?) - przerwa-nowy blister i pisze,że zachowana dalej jest ochrona.