Skrócenie mięśnia dźwigacza powieki górnej - refundacja

napisał/a: psoiree 2008-01-14 10:21
Witam.
Skonsultowałem się z kilkoma chirurgami plastycznymi w sprawie poprawienia mojej powieki (wada wrodzona).

Treść maila:
napisal(a):Witam.

Chciałbym się dowiedzieć o przybliżoną cenę zabiegu podniesienia górnej powieki oka. Jest to wada wrodzona, zdiagnolizowana przez lekarza rodzinnego jako miastenia (diagnoza ta prawdopodobnie jest błędna, gdyż wada ta, jak już mówiłem, występuje od urodzenia, a w wypadku miastenii opadanie powieki jest tylko jednym z objawów choroby). Neurolog zaś stwierdził, iż jedynym sposobem na poprawienie tej powieki jest operacja plastyczna. Powieka opada ok. 4-5mm bardziej niż druga.


Każdy z tych chirurgów doszedł do wniosku, iż potrzebne jest przeprowadzić zabieg skrócenia mięśnia dźwigacza powieki górnej i zabieg taki kosztuje od 2.5 do 3 tys. zł. Jeden z nich zaś odpowiedział, za co jestem mu niezmiernie wdzięczny, iż jeżeli jest to wada wrodzona to mogę uzyskać refundację NFZ i wykonać operację za darmo (lub pokrywałbym tylko część kosztów) w dowolnie wybranej przeze mnie klinice chirurgii plastycznej.

Chciałbym się dowiedzieć, co muszę zrobić, aby taką refundację uzyskać. Szukałem informacji na ten temat, ale jedyne co znalazłem, to refundacja przy wózkach inwalidzkich i protezach.

Będe niezmiernie wdzięczny za jak najszybszą odpowiedź, gdyż chciałbym tą sprawe załatwić jeszcze przed 11 lutego.

Pozdrawiam
psoiree