Skręcony staw skokowy czy coś więcej?

napisał/a: mw2307 2011-05-27 11:51
Witam, 20 maja skręciłem sobie praw skokowy, 23 maja poszedłem do szpitala na zdjęcie i chirurg ze szpitala włozył mi noge w gips na 10 dni i do kontroli i powiedzial, tylko skrecnie, bez zlaman i pekniec. Dodam, ze od skrecenia nie stawałem na chorej nodze nawet na sekunde, bardzo ja oszczedzajac. Moje pytanie jest takie, czy to jest tylko skrecnie czy cos wiecej, bo zdjecie mnie nie pokoi (kość strzałkowa i piszczelowa na dole), prosze o opinie, jeśli to jest to o czym myśle, to jak chirurg ze szpitala mogl sie pomylic i ile zajmie mi powrót do 100% sprawności?
Zdjęcia RTG :
http://img688.imageshack.us/g/ss1jz.jpg/
napisał/a: Butterfly:) 2011-05-27 15:33
Na szczęście chirurg, który oglądał Twoje rtg nie mylił się. Wszystkie struktury kostne są nieuszkodzone, staw skokowy także bez zmian. Musisz niestety bardzo uważać, ponieważ po skręceniu elementy więzadłowe stawu są mocno naciągnięte i łatwo o kolwjny uraz.
napisał/a: mw2307 2011-05-27 16:48
Butterfly:) napisal(a):Na szczęście chirurg, który oglądał Twoje rtg nie mylił się. Wszystkie struktury kostne są nieuszkodzone, staw skokowy także bez zmian. Musisz niestety bardzo uważać, ponieważ po skręceniu elementy więzadłowe stawu są mocno naciągnięte i łatwo o kolwjny uraz.


Gdy wrzucilem zdjecia na inne forum (www.sfd.pl) to kazdy mowil, ze mam złamaną kość strzałkową i pękniętą piszczeowa, nawet na zdjeciu widac dokladnie jakies rysy i przerwanie, co to jest? Mam nadzieje, ze masz racje bo sie juz boje :D
napisał/a: Butterfly:) 2011-05-27 21:37
Absolutnie nie! Ze zdjęcia widać jedynie, że jesteś młodą osobą. To, co widac na zdjęciu, to nie szczeliny złamania, tylko nniezarośnięte nasady kości, co oznacza, że wciąż rośniesz :) A na forach radziłabym szukać osób kompetentnych ;)
napisał/a: mw2307 2011-05-27 22:32
W lipcu skoncze 17 lat, wciaz rosne i nie złamane? Kocham Pana!
napisał/a: mw2307 2011-05-27 22:40
23 lipca skoncze 17 lat, mam 180 cm wzrostu i ostatnio bardzo dużo urosłem, czy po tych zdjeciach mozna wywnioskowac czy duzo jeszcze urosne? Trenuje siatkowke i najlepiej 195cm sobie marze ale musze powiedziec, jest Pan moim szczesciem jesli moge tak powiedziec i tak bardzo sie ciesze po Pana słowach, ze nie moge tutaj ze wzruszenia :)
napisał/a: mw2307 2011-05-27 22:52
"Radziłabym" - przepraszam bardzo :)
napisał/a: Butterfly:) 2011-05-31 13:18
Spoko, nic się nie stało ;) Pewne jest tylko, że proces rośnięcia nie jest zakończony. Niestety na podstawie tego zdjęcia nie można powiedzieć, jak bardzo jest zaawansowany. Aby określić tzw. wiek kostny, wykonuje się RTG nadgarstka. Od razu uprzedzam, że nie wykonuje się go z czystej ciekawości, tylko w diagnostyce poważnych chorób rozwojowych.