Skręcone kolano.

napisał/a: Killmaas 2008-02-11 16:23
Witam.

zacznę może od opisu sytuacji bo to było trochę dawno co mi się przytrafiło..

w czerwcu 2006 zadebiutowałem w meczu piłkarskim lecz debiut nie był dla mnie udany, skręciłem kolano, pojechałem do publicznej przychodni i pan doc zrobił mi punkcje(czy jak to się nazywa ;) ) ale nie kazał robić żadnego prześwietlenia. Po zdjęciu płynu z kolana założył mi gips na 10 dni, później po ściągnięciu gipsu kazał mi odpocząć od wysiłku fizycznego do października.
wtedy nie wiedziałem co to za kontuzja więc wiem, że to zlekceważyłem :(

na wuefie zrobiłem to jeszcze raz i dalej było to samo, tym razem u prywatnego chirurga lecz bez gipsu.
wstrzykiwał tylko w staw jakieś lekarstwo.

jak zacząłem się interesować tym co mam z kolanem okazało się, że to bardzo poważna kontuzja.

najprawdopodobniej mam naderwane więzadła ale nawet nie wiem jakie bo ja i lekarze zaniedbaliśmy to...:(

co mam teraz robić? do jakiego lekarza się udać i co mu powiedzieć? mieszkam w okolicach Wrocławia i chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwy taki zabieg, żebym mógł po nim i po rehabilitacji dalej powrócić do piłki? jeśli tak to ile on kosztuje?

proszę o pomoc :)

serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuje ;)


P.S. Jeśli temat w złym dziale to przepraszam, ale nie wiedziałem gdzie go umieścić ;)
napisał/a: Killmaas 2008-02-14 13:58
proszę o pomoc:(

bardzo mi na tym zależy :(
napisał/a: Ania_204 2008-02-15 22:18
Witam serdecznie...

Jeśli faktycznie jest naderwanie więzadeł, to podejrzewam,że są to więzadła krzyżowe.
Oczywiscie jest konieczna rehabilitacja, ale jeśli nie pomoże to konieczny bedzie zabieg operacyjny. Można później wrócić do sportu, ale oczywiście trzeba bedzie uważać i na pewno nie bedzie to szybko. Aktywnośc sportowa bedzie możliwa po rehabilitacji po około 6-ciu miesiącach.
Na razie proszę robić zimne okłady i smarować maścią DR ŻEL.

Pozdrawiam. Życzę zdrowia. W razie pytań zapraszam.
napisał/a: Killmaas 2008-02-15 22:21
Ania_204 napisal(a):Witam serdecznie...

Jeśli faktycznie jest naderwanie więzadeł, to podejrzewam,że są to więzadła krzyżowe.
Oczywiscie jest konieczna rehabilitacja, ale jeśli nie pomoże to konieczny bedzie zabieg operacyjny. Można później wrócić do sportu, ale oczywiście trzeba bedzie uważać i na pewno nie bedzie to szybko. Aktywnośc sportowa bedzie możliwa po rehabilitacji po około 6-ciu miesiącach.
Na razie proszę robić zimne okłady i smarować maścią DR ŻEL.

Pozdrawiam. Życzę zdrowia. W razie pytań zapraszam.



taak tak :)


tylko, że to juz mnie nie boli :)

przez to zaniedbanie nie martwilem sie tym, w tym momencie nie odczuwam bólu ale wiem, ze nie dam rady biegac ani stąpac twardo bo mi kolano ucieka;/


jest jakaś dobra klinika prywatna co to zoperuje?
napisał/a: Ania_204 2008-02-16 19:00
Witam ponownie...

Jest klinika prywatna, która może to zooperować. Jest to klinika W Bielsku-Białej. Jest to klinika św.Łukasza.
Pozdrawiam. Życzę zdrowia.
napisał/a: lukss07ns 2009-02-28 18:53
też miałem takie problemy.

aktualnie jestem po 5-tym skreceniu kolana i po operacji w krk. u dr. nauk medycznych macieja poznańskiego. Polecam tylko że ja miałem nie więzadła tylko łąkotke i rzepke uszkodzone ale ten lekarz z tego co mi wiadomo jest jedym z najlepszych w polsce w sprawie kolan. od pon zaczynam rehabilitacje kolana. operacja trwala od 7-13 a o 14 wyszedlem ze szpitala o kulach i wszystko na kase chorych. za okolo 1.5miecha wracam do pilki i zobacze co to bedzie.
napisał/a: lukss07ns 2009-02-28 18:58
dla scislosci mialem 5x skrecone kolano mam 16 lat i zdecydował sie na operacje lekarz. jestem 4tyg po operacji i nic od tamtej pory mnie nawet nie bolalo co dziwne sam powiedzial lekarz jedyne to po operacji dostalem recepte z lekarstwami przeciwbolowymi i zastrzyki co sie wbija w brzuch ale to mozna samemu bo prawie nie boli :) i od pon rehabilitacja z laserami zastrzykami cwiczeniami itp.

jak chcesz wiecej info pisz gg:1604306 to pomoge bo wiem jaki to bol :/
napisał/a: masay5 2009-03-01 19:02
Witam!
Ja jestem po artoskopi juz dwa miesiace i mialem usuwana czesciowo lekatke.Jak narazie to nie jest dobrze bo dalej mi sie zbiera woda w kolanie.mam problemy z chodzeniem i boli mnie,chodze na kontrole mialem juz drugi raz sciagany plyn z kolana i raz dawany steryd po ktorym dwa tygonie bylo dobrze a teraz znow to samo.Chodze na rehabilitacje(krwioterapie,magnetronic itd) bo tych za zabeigach troche lepiej ale bez woow ,prosze mi doradzic ile to ma trwac gojenie sie kolana bo lubie uprawiac sport kazdy a nie wyobrazam sobie ze juz nic nie bede mogl robic
pozdrawiam masay

aktualnie jestem po 5-tym skreceniu kolana i po operacji w krk. u dr. nauk medycznych macieja poznańskiego. Polecam tylko że ja miałem nie więzadła tylko łąkotke i rzepke uszkodzone ale ten lekarz z tego co mi wiadomo jest jedym z najlepszych w polsce w sprawie kolan. od pon zaczynam rehabilitacje kolana. operacja trwala od 7-13 a o 14 wyszedlem ze szpitala o kulach i wszystko na kase chorych. za okolo 1.5miecha wracam do pilki i zobacze co to bedzie.[/quote]