Skręcone Kolano - Rehabilitacja

napisał/a: Mateusz#83 2010-06-29 16:38
Witam..

Mam pytanie. Otóż podczas meczu futbolu Amerykańskiego, skręciłem sobie kolano. Następnego dnia, miałem 2 razy punkcje kolana, a następnie umieszczono całą nogę w gipsie na 3 tyg. Dzisiaj Gips został zdjęty i zaleceniem lekarza mam nosić ortezę przez następne 5 tyg. Czy Jakieś ćwiczenia rehabilitacyjne są wskazane czy noga z czasem sama dojdzie do siebie? Po jakim czasie z powrotem bym mógł zacząć treningi na nowo?

Z góry dziękuje :)
napisał/a: piotrosiama 2010-06-29 17:13
Wiesz z tymi treningami to nie jest prosta sprawa, wszystko zależy od tego jak szybko noga dojdzie do formy.
A propos ćwiczeń to poproś ortopedę o skierowanie do przychodni rehabilitacyjnej. Sam nie rób na razie nic.
Pozdrawiam.
napisał/a: Mateusz#83 2010-06-29 17:48
W sumie racja, ale z ta przychodnią to problem pewnie będzie, bo prywatnie to kupa kasy, a na kasę chorych to już samo prędzej wydobrzeje.
napisał/a: piotrosiama 2010-06-29 17:56
Ależ nie zakładaj z góry najgorszego. Zawsze należy spróbować załatwić a nóż nie będzie tak śle.
Pozdrawiam.
napisał/a: mateo383 2010-06-29 23:24
Witam, chciałbym się upewnić co mi dolega. W piątek na treningu prawdopodobnie źle skoczyłem i coś lekko strzeliło w kolanie (tak jakby ta prawa kość przy kolanie). Kolano zabolało ale mogłem iść kulejąc oraz mogłem zginać kolano maksymalnie. Dopiero w sobotę wyszła opuchlizna, szczególnie w górnej części kolana, tak jak by nad kolanem i nie mogłem wyprostować ani zgiąć nogi. Stosuję maści i okłady chłodzące. Chodzę w stabilizatorze i za te kilka dni mogę już wyprostować nogę i zgiąć więcej niż 90 stopni ale nie do końca, tak jak by ta opuchlizna trzymała. Podobno jeśli to byłby staw rano bym miał go zastany a tak to rano chodzę super. Czy jest się czym martwić ? Nie czuję żadnego bólu w środku kolana tylko jest obolałe na zewnątrz.