Skręcona/zwichnięta kostka?

napisał/a: kontuzjowany 2012-08-05 22:29
Witam szanownych forumowiczów. Jest to mój pierwszy post, dlatego jeśli umieściłem mój temat w niewłaściwym dziale to z góry przepraszam.

Mój ogromny problem polega na tym, że dokładnie dnia 22maja tego roku, skoczyłem z wysokości (ok.2m-2.20m.) Upadając obie stopy miałem w pozycji prostej, ale lewa stopa wygięła się mocno do góry, po prostu przyjęła większość ciężaru całego ciała na siebie. Przez pierwsze parenaście minut kulałem bo trochę bolało, później jeszcze kulejąc udałem się do domu, i ostatecznie poszedłem spać bez żadnego okładu (posmarowałem chyba tylko maścią.)
Następnego dnia wokół kostki pojawiła się sina opuchlizna, założyłem opaskę usztywniającą, do tego okład, maść itp. Po ok tygodniu czułem już poprawę, dlatego ani od razu po zdarzeniu, ani później NIE UDAŁEM SIĘ do szpitala ani do innego specjalisty. Był czas, że już czułem się na tyle dobrze, że niepotrzebnie poleciałem grać w piłkę, a po powrocie do domu znów ból. Dziś mija ponad 2 miesiące od tego zdarzenia, a ja nadal czuję tępy ból w miejscu zgięcia stopy (górna część, tuż obok kostki).
W ubiegłbym tygodniu poszedłem na ostry dyżur, nie przyznając się kiedy wydarzenie miało miejsce, pani doktor zaleciła mi okłady maścią ALTACET i to, aby trzymać nogę w górze, generalnie nie przeciążać jej. Smarowałem do tej pory różnymi maściami, końską itp, do tego okłady, ale martwi mnie, że po takim czasie nie mogę swobodnie biegać, grać w piłkę itp.
W najbliższym czasie mam zamiar udać się do prywatnego lekarza na prześwietlenie i zgodzę się na wszystko co najgorsze, aby tylko powrócić do poprzedniego stanu.

Chciałbym uzyskać odpowiedź/poradę co mogę jeszcze pożytecznego zrobić dla mojej stopy, jakie kroki podjąć w celu leczenia, co stosować, no i przede wszystkim, czy powinienem się przejmować, że już zawsze jakiś ból będzie mnie dręczył?

Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej historii :D Pozdrawiam gorąco.
napisał/a: delinka79 2012-08-06 07:27
trzeba zrobic rtg ktorego nie bylo i potem decyzja w zaleznosci od wyniku co dalej