Skręcona kostka?

napisał/a: Dironixu 2013-09-28 13:26
Witam. Dzisiaj podczas grania w piłkę zostałem kopnięty w nogę przez co, źle stanąłem i od razu zacząłem się zwijać z bólu.Ból w miarę narasta. Mecz skończyłem i od razu udałem się do domu. Proszę o pomoc poniżej zamieszczam zdjęcie obrzęku(dość wielkiego)

http://zapodaj.net/1ceb795d5dc8a.jpg.html


Proszę o pomoc! Za chwilę idę sobie kupić maści przeciwbólowe czy obrzękowe.

Czy to jest skręcenie? Proszę o analizę.

Pozdrawiam Patryk
napisał/a: kordian1 2013-09-28 22:10
Bez badania osobistego nie stawia się diagnozy, kostka jest pewnie skręcona maści lub żele p. obrzękowe są dobrym pomysłem, nogę należy trzymać na podwyższeniu, dobrze byłoby zrobić RTGi/lub USG stawu
napisał/a: Dironixu 2013-09-29 10:11
Dziękuję za odpowiedź, jednak wczoraj pojechałem do szpitala, zrobiono mi RTG powiedziano że złamania nie mam tylko jest zerwany woreczek stawowy w kostce. Dostałem szynę i za 10 dni mam się zgłosić do kontroli. Teraz mam pytania:

1. Czy jest szansa że za te 10 dni zostanie ściągnieta mi szyna?

2. Czy mogę zdjąć szynę i wymienić bandaże oraz nasmarować sobie maścią na tej kostce żelem Altacet(czy jak się to piszę)

3. Czy mogę iść do szkoły o kulach czy jednak lepiej zostać w domu te 10dni? (2.kl Technikum na Profilu Logistycznym)

4. Noga mnie boli i rwie obok kostki (prawa stopa, tak jakby od góry i zboku na zerwaniu też) czy to wróży że się leczy/goi?

Dziękuję i oczekuję na odpowiedzi. Pozdrawiam. :)
napisał/a: kordian1 2013-09-29 11:24
1. Szansa jest zawsze
2. Jeżeli będziesz potrafił założyć ją tak samo jak była toi czemu nie, chociaż zamiast stosowania Altacetu możesz zażywać inne leki p. obrzękowe doustnie albo w postaci zastrzyków podskórnych (lekarz powinien przepisać)
3. Ja bym jednak został w domu na te dni i trzymał nogę na podwyższeniu, obciążanie stopy i trzymanie jej w trakcie lekcji w pozycji niekorzystnej może nasilać dolegliwości bólowe (opisane przez Ciebie w pkt 4)
4. Gdy będziesz trzymał nogę na wysokości biodra lub nieco powyżej te dolegliwości powinny ustępować.
napisał/a: Dironixu 2013-10-02 11:26
Minęły 4 dni od założenia mi szyny.. Codziennie smaruję maścią opuchliznę(nakładając altacet na waciki, później bandażuję znowu noge) Jednak z dnia na dzień opuchlizna jest coraz gorsza tzn. Wszędzie na stopie mam siniaki (raz czerowne, raz niebieskie) licząc od dołu stopy, od miejsca pękniecia torebki stawowej aż do samych palców. Dzisiaj opuchlizna sięga już nawet palców (oczywiście pod nimi to jest już tragedia, bo wszędzie czerwone sińce) I teraz kilka pytań:

1. Sposoby żeby w miarę szybko zeszła ta opuchlizna.

2.Czy będą potrzebne zastrzyki przeciwzakrzepowe (Wizytę prawdopodobnie będę miał w następnym tygodniu tzn. Piątek)

3. Czy takie sińce różnego koloru są normalne, że rozpowszechniają się na całej stopie? (od miejsca kostki aż po same palce)

Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
napisał/a: kordian1 2013-10-02 19:32
1. Oszczędzać nogę i podczas odpoczynku trzymać ją powyżej poziomu biodra.
2. Moim zdaniem takie zastrzyki powinien przepisać lekarz który pakował cię w szynę, jakby nie patrzeć stopa jest przez dłuższy czas unieruchomiona a te zastrzyki rozrzedzą krew co może pomóc w likwidacji obrzęku i zajściu krwiaka.
3. Te sińce rozlewające się to bym jednak skonsultował z lekarzem, chociażby rodzinnym.
napisał/a: Dironixu 2013-10-02 20:01
Dziękuję za odpowiedzi, będę robił według zaleceń, co do opuchlizny odezwę się w zbliżający się poniedziałek oraz opiszę jak jest(7.10.13r.) Mam nadzieję że zastrzyków nie będę musiał przyjmować. Pozdrawiam. :)

P.S Lekarz nie wspominał o żadnych zastrzykach więc są raczej nie potrzebne, wizytę mam dopiero w następnym tygodniu (Piątek)
napisał/a: Dironixu 2013-10-12 13:58
@Refresh

Przepraszam, że się odzywałem dość długo ale nawet nie miałem czasu. Wczoraj byłem na wizycie u chirurga(11.10.13r.) obejrzał nogę po czym stwierdził że noga jeszcze do szyny ze względu na krwiaka powyżej kostki (z dnia na dzień robi się bladszy, ale jest natomiast obrzęk na kostce jest jeszcze, ale nie wielki) zastrzyków przeciwzakrzepowych nie chciała przepisać, ponieważ jest to temat otwarty wśród dzieci(Przecież mam 17lat, rok do pełnoletność,ale mniejsza o to) Na 22 października mam wizytę już nie u chirurga tylko u Chirurga-Ortopedy w Centrum Pediatrii w Sosnowcu(Tam się od początku leczyłem) i on ma stwierdzić czy noga dalej jeszcze w szynie czy nie. Pani chirurg wczoraj mnie poinformowała że jeśli będzie okej, ten lekarz ortopeda przepisze dofinansowanie na orteze(stabilizator) gdzie później będę musiał jechać aby NFZ podpisało a następnie do sklepu po kupno. Teraz moje pytania:

1.Co jeśli szyna się złamie? (już mi pani chirurg powiedziała że następnej mi nie zrobią) Ja nie mam wpływu czy ona się złamie czy nie(ostatnio na stopie, teraz mam szyne aż po kolano) i czy ma jakiś wpływ złamana szyna w zgięciu na to czy się zagoi czy nie? Według mnie będę po prostu łapał mocniej bandażem tam gdy będę zmieniał opatrunek. Proszę o odpowiedź.

2. Jaki to może to być stablizator? Ten but czy jakaś opaska? Bardziej zależało by mi opasce niż na tym bucie, ponieważ w tym bucie się śmiesznie wygląda a zależy mi na szkole bo zaległości mam już sporo.(Refundacja NFZ do stabilizatora)

3. Czy mogę powiedzieć lekarzowi że zamiast tego buta, wolałbym inny stablizator?

4. Jeśli by mi lekarz przepisał tego buta, a kupiłbym sobie stabilizator(od siebie) to można byłoby tak zrobić że po domu chodzę w tym bucie,a do szkoły i na dwór z psem w tym stablizatorze?

Jeśli by pan nie wiedział chodzi mi o takiego buta http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://inter-medica.com.pl/zdjecia/x78x1.jpg&imgrefurl=http://inter-medica.com.pl/oferta.php?kat%3D23&h=650&w=473&sz=603&tbnid=3X6BYBXIECpY_M:&tbnh=90&tbnw=65&zoom=1&usg=__BufBczWuAEzWmKsGlwBJ_rqfOHU=&docid=HJbgDCFtiBlU7M&sa=X&ei=CzlZUvTtFsKRtAb11YAQ&sqi=2&ved=0CE8Q9QEwAA

A tu o Stablizator: http://orthomedical.com.pl/pl/p/ERH-49-Orteza-Stabilizator-stawu-skokowego/184

Dziękuję i czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam, Patryk.
napisał/a: kordian1 2013-10-12 22:59
Jeżeli szyna się złamie to można to łapać bandażem .
najprawdopodobniej dostaniesz ten zwykły stabilizator a nie buta.