Skręcona kostka, powikłania - ból przy prostowaniu stopy

napisał/a: fdm 2016-03-19 09:49
Witam,
Pół roku temu podczas meczu piłkarskiego doznałem urazu stopy - skręcenia. W szpitalu odesłano mnie do domu, gdyż uznano, że skoro mogę chodzić to mój stan nie jest poważny. Skręcenie objawiało się bólem przy chodzeniu, opuchlizną oraz niewielkim krwiakiem. Trzy miesiące po zdarzeniu wciąż odczuwałem lekki ból w okolicach ścięgna achillesa, udałem się więc do ortopedy, który zalecił wykonanie zdjęcia RTG. Zdjęcie nie wykazało żadnych uszkodzeń, lekarz po badaniu stwierdził, że nie widzi przyczyny bólu. Dostałem skierowanie na USG, jednak było to na kilka dni przed świętami i kazano mi zgłosić się do rejestracji po nowym roku. W tym czasie objawy jakby się załagodziły i moja czujność została uśpiona, w porywach optymizmu nie poszedłem na USG. W lutym poszedłem na zabiegi rehabilitacyjne (przepisane jeszcze przed świętami) - magnetron. W kwietniu mam mieć jeszcze jonoforezę. W marcu nie odczuwałem już żadnych objawów, dlatego wróciłem do piłki nożnej. Wystarczyły trzy mecze i ból w okolicach achillesa / pięty powrócił. Pojawia się on tylko podczas mocnego prostowania stopy - jakbym chciał stanąć na koniuszkach palców (zginanie przebiega bezproblemowo). Dotyk / nacisk nie sprawia mi bólu. Przykładowa czynność powodująca ból - stoję prosto, nogę zginam w kolanie i cofam do tyłu, w taki sposób, aby czubkami palców dotykać podłoża. Wykonywanie ruchów okrężnych w stawie skokowym powoduje ból w okolicy ścięgna.

Czy mają państwo pomysł, z jakim problemem się zmagam?
Czy skierowanie na USG mogę jeszcze wykorzystać mimo upływu 3 miesięcy?
napisał/a: PioCS 2016-04-15 11:42
Witam, proponuję udać się na prawdziwą rehabilitację, gdzie fizjoterapeuta zbada Pana porządnie i na podstawie tego badanie zaproponuje program usprawniania. Urazy skrętne stawu skokowego są często bagatelizowane i po tak długim czasie na pewno pojawiły się u Pana jakieś schematy kompensacyjne, które trzeba skorygować. Uważam że rehabilitacja która opiera głównie się o same zabiegi fizykalne jest dużym nadużyciem dla słowa rehabilitacja(np. magnetron to w mojej opinii strata czasu, ten zabieg nie ma udowodnionego działania leczniczego, aczkolwiek działanie palcebo chyba jest na najwyższym poziomie). Podsumowując, proponuję udać się do polecanego fizjoterapeuty (terapeuty manualnego) w Pana okolicy i słuchać się jego poleceń. pozdrawiam
napisał/a: michumatoga91 2016-08-22 11:39
Polecam znaleźć bardzo dobrego rehabilitanta. A poza rehabilitacją polecam wykonywać w domu ćwiczenia oraz smarować bolące miejsca preparatami mineralnymi np biszofitem połtawskim lub innymi.