skręcenie stawu skokowego

napisał/a: coldplay3 2009-06-01 20:42
Sluchajcie ja mam taki problem:
dokladnie 1 maja skrecilam sobie staw skokowy i lekarz cos tam wspomnial o torebce stawowej wlozyli mi noge na 2 tyg.w gips po 2 tyg zostal zdjety bez przeswietlenia bez niczego lekarz kazal mi tylko smarowac noge lioton 1000 i reparil.zdjety gips mialam 18 maja i robie co kazali jest juz 1 czerwiec a stopa nadal mnie boli najgorzej jest gdy probuje na niej stanac strasznie boli nie wiem co mam robic mam zwolnienie do 5 czerwca od szpitala a jak noga bolala tak nadal boli co mam teraz zrobic? prace mam stojaca po 8-10h w mc donalds wogole to tego 18 maja po zdjeciu gipsu lekarze potraktowali mnie jakby mi juz nic nie bylo a noge mialam cala spuchnieta(teraz juz opuchlizna znacznie zeszla) i krwiaki mam po obu stronach kostki przy piecie nadal. A ta rozmowa z lekarzem 21 maja wygladala tak: lekarz sie zapytal w jakim celu przyszlam ja powiedzialam ze chodzi o noge ze nie moge nia zginac ruszac ze boli a on zapytal w ktorym miejscu ja powiedzialam ze wszedzie ze poprostu boli to on spojrzal sie dziwnie na mnie i powiedzial zebym stosowala lioton 1000 i reparil a ze konczylo mi sie zwolnienie to zapytalam sie czy mi przysluguje ze pracuje na nogach itd. to lekarz zapytal sie ile potrzebuje tego zwolnienia ja sie na niego dziwnie spojrzalam nie wiedzialam co powiedziec to on na to do mnie czy mi jeden dzien wystarczy ja sie zdenerwowalam i powiedzalam ze nie wiem ile mi trzeba zeby noga przestala mnie bolec i opuchlizna kiedy zejdzie to on spojrzal na kalendarz i stwierdzil ze w takim razie mam zwolnienie do 5 czerwca nie kazal mi przyjsc 5 czerwca na kontrole na nic i jak juz mowilam noga nadal mnie boli nadal nie moge chodzic a jak probuje to bardzo , bardzo mnie boli juz naprawde nie wiem co mam zrobic ;(((( Mysle zeby wybrac sie do prywatnej przychodni chirurgiczno-ortopedycznej ale wiadomo to kosztuje :((
napisał/a: jagna01 2009-06-29 00:42
bardzo potrzebuje pomocy specjalisy który odpowie mi a moje pytania ;)
moja babcia złamała noge w dwoch miejscach piszczel i kostkę teraz jak stanie mocniej na te nodze bardzo ją boli, chcielibyśmy kupic dla niej opaskę ortopedyczna ktora mamy nadzieje zmniejszy ten ból jednak ciagle sie zastanawiamy jaką, czytałam tez coś o refundacji nich ktoś bardziej wytłumaczy o co chodzi i co trzeba zrobić?
napisał/a: sloneczko.olka 2009-07-11 17:47
Witam 3 tygodnie temu skręciłam sobie kostkę. Byłam na pogotowiu akurat dyżur miał chirurg z miejskiego szpitala. powiedział że kostka jest skręcona ale gipsu nie potrzeba. Zalecił okłady z altacetu i fastum gel oraz opaske elastyczna. Po tygodniu bylo juz wszystko wporzadku opuchlizna zniknela ale profilaktycznie nosiłam opaskę. po 2 tygodniach kostka znowu była bardzo spuchnięta. W poniedziałek poszłam do lekarza rodzinnego ktory dał mi skierowanie na prześwietlenie kostki oraz badanie krwi (Ob, morf, kwas moczanowy, RF) wyniki badań już mam, a na zdjęcie RTG będę czekała do czwartku... Nadodatek mam problem, ponieważ kiedy usiłuję kręcić stopą kółko to zauważyłam że przeskakuje mi tam taka mała kostka. Czy to coś poważnego ?

teraz pytanie tabu . Czy po 3 tygodniach lekarz może założyć mi gips albo szynę ? Od czego to zależy tzn czy założą mi gips albo szynę? Proszę o szybką odpowiedź. Ola
napisał/a: lija1 2009-08-06 20:49
witam, mam nadzieje ze to tu na temat ;), 3 .04.2009 mialam uraz, podwinela mi sie stopa, czyli cos w stylu skrecenia nogi. do teraz nie mam jasne j diagnozy, to cos nietypowego bo prawie nie bylo obrzeku, za to do teraz nie moge w pelni ruszac stopa w dol i w gore, mam za soba rehabilitacje dzieki ktorej wogole poruszam palcami i stopa, mam czucie w palcach i mniej boli, ale nadal boli. z usg wyszlo ze to zerwanie, torebki, sciegien, prostownikow, ale stanilizator nie pomaga, pomagaja tylko kule .
podejrzewam ze cos musialo peknac, kosc...? i pilnie poszukuje kogos kto moze rzetelnie ustalic diagnoze, i poradzic jak ustalic czy ktores z kostek w stopie, czy przy stawie sa zlamane badz pekniete. aha dodam ze mam od dluzszego czasu tajemnicza gule na scignie, ktora nazwana zostala gangrionem ale moze to co innego ? bo nie znika i boli .

!!
czy sa skrecenia stopy 2 badz 3 stopnia bez obrzeku ?!

dziekuje
napisał/a: kordian1 2009-08-07 08:57
Ganglion to jest coś w rodzaju torbieli powstającej na skutek częstych urazów, w około połowie przypadkuw znika ona samoistnie a w reszcie jej trzeba dopomóc, często wykonuje się punkcję czyli wciągnięciej jej do strzykawki z igłą, zabieg nie jest do końca bezbolesny dlatego warto upomniec się o wcześniejsze zmrożenie tego miejsca. ja bym kontynuował rehabilitację + fizykoterapię w postaci laserów i krioterapii i czekałm aż to sie wszystko pozarasta, tylko nie wiem dlaczego nikt nie zaproponował Pani gipsu....
Ale proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam
napisał/a: milla33 2009-08-08 12:33
Witam.Trzy dni temu mąż wykręcił sobie nogę w kostce ,kostka spuchła jest lekko zaczerwieniona i ciepła .Boli przy poruszaniu w jedną stronę,ale największy ból występuje podczas lekkiego ucisku ok 5cm ponad kostką na kosci.Czy to może ustąpić samoistnie?Proszę o radę co robić.Pozdrawiam.
napisał/a: Si1 2009-08-09 17:13
Samo na pewno nie ustąpi, powinien wybrać się do lekarza na rtg i usg w razie konieczności.
napisał/a: snikers 2009-08-10 11:55
Witam! Od kilku lat średnio co 2-3 lata skręcam staw skokowy. Właśnie odebrałem wynik rezonansu magnetycznego. Brzmi następująco:

-zwiększona ilość płynu w jamie stawu zarówno w przedziale bocznym jak i przyśrodkowym
-strefa obrzęku szpiku wskazująca na uraz beleczkowy w obrębie kości skokowej bez widocznej szczeliny złamania
- uszkodzenie I stopnia więzadła trójgraniastego
-więzadło piętowo strzałkowe z uszkodzeniem II stopnia
-więzadło skokowo- strzałkowe przednie bez patologii
-więzadło skokowo- strzałkowe tylne z cechami uszkodzenia II stopnia
-więzadło piszczelowo-strzałkowe tylne bez widocznej patologii
-dodatkowa kostka przy kości strzałkowej
-chrząstki pokrywające powierzchnie stawowe bez patologii
-ścięgna mięśni bez patologii
-więzadła międzykostne bez patologii

Chciałem zaznaczyć, że ta noga cały czas mnie boli. Czy konieczny zabieg, operacja?
Proszę o odpowiedź, opinie, pozd

Posty: 1
Dołączył: 2009-08-09, 21:49

* Prywatna wiadomość
napisał/a: aisa27 2009-08-20 13:27
witam! 12 dni temu skręciłam nogę,lekarz stwierdził skręcenie stawu skokowego II stopnia i wsadził nogę w szynę gipsową,dodatkowo fragmin i cyclo3fort, noga cały czas bolała i 4 dni temu sama ściągnełam szynę,noga była opuchnieta z dwóch stron,z jednej był krwiak,po ściągnięciu szyny noga przestała boleć i opuchlizna z jednej strony zeszła,nadal chodziłam o kulach, ale 3 dni temu spuchła cala stopa i potwornie zaczęła boleć łydka,wczoraj bylam o ortopedy,powiedział że mam zacząć stawać na tej stopie a ból w łydce i opuchnieta stopa to normalne po unieruchomieniu,problem w tym że nie mogę nawet oprzeć się na tej stopie a w momencie kiedy usiądę z nogami w dól od razu zaczyna boleć łydka a cała stopa nadal jest mocno opuchnięta,proszę o poradę co dalej,dziękuję
napisał/a: Bonhart 2009-08-24 09:58
Witam.

Miałem skręcony staw skokowy pod koniec marca. Kilka dni temu, stopa przy kostce mi spuchła i mocno się zaczerwieniła. A do tego zszedł naskórek. Na początku myślałem, że to może odparzenie od klapków, w których chodzę bez przerwy latem, lecz nie czuję żadnego bólu, pieczenia czy swędzenia. A czerwone jest tylko w miejscu, które było opuchnięte przy skręceniu. Czy jest to jakieś powikłanie? Czy powinienem zgłosić się do lekarza?