Skręcenie stawu skokowego - uszkodzone wiązadła?

napisał/a: Killing232 2012-05-11 22:39
Już z miesiąc temu na lekcji wf-u krzywo ustawiłem stopę i poczułem mocny ból po zewnętrznej stronie kostki. Po paru minutach jednak wróciłem do gry z lekkim bólem. Ból się utrzymywał, jednak po powrocie do domu pojechałem na mecz. Na wieczór kostka była już spuchnięta i bardziej bolała. Na następny dzień ból utrudniał chodzenia. Pojechałem do lekarza który stwierdził że nie ma się czym martwić, nie dał nawet skierowania do ortopedy i nawet " w ostateczności" pozwolił mi grać na meczu na następny dzień. Tak też zrobiłem, zagrałem, na następny dzień znów utrudnione chodzenie. Przez następny tydzień nie grałem w piłkę ale ćwiczyłem na siłowni( w tym przysiady więc stopa była obciążana). Jednak zagrałem na następnym meczu. W końcu zdecydowałem się jechać do innego lekarza i w końcu do ortopedy. Ten stwierdził że odpocznę ze 3 tygodnie i będzie okej. Pierwszy tydzień był taki że ćwiczyłem na siłowni i nic więcej, 2 następne już wogóle nie obciążałem stopy. Mimo to dalej nie przechodzi, jest taki kujący ból centralnie na zewnętrznej stronie kostki przy maksymalnym zgjęciu. Próbowałem z tym coś pograć w piłkę(opaska elastyczna na nodze była) ale pojawił się ból więc odpuściłem. Teraz na wieczór boli mnie lekko i po wewnętrznej stronie pod kostką, i po zewnętrznej centralnie na kostce. Czym to może być spowodowane? Za krótko odpocząłem? Czy może uszkodzone są wiązadła? Jeśli to wiązadła to co mam zrobić? Jak długo to się leczy?
Z góry dziękuje za odpowiedź
napisał/a: MintAnWatermelon 2012-05-27 02:07
A Miałeś robione RTG. z twojego opisu wynika że może to być skręcenie stawu skokowego . Lub też tym , że mogły ci przeskoczyć mięśnie .. Powinneś zrobić RTG.