skręcenie kolana

napisał/a: justdb 2017-03-27 12:40
Witam,
podczas jazdy na nartach doznałam urazu kolana. Wstałam, ale w kolanie coś przeskakiwało. Po dwóch godzinach nie stanęłam na nogi, wizyta na pogotowiu diagnoza skrecenie kolana w rtg nie wyszło nic. W badaniu lekarskim kolano dość stabilne. Wykonałam MRI stawu. Ślad płynu w zachyłku nadkrzepkowym i w obrębie szpary stawowej. Pogrubiałe i i podwyższonym sygnale ACL-cechy częściowego uszkodzenia. PCL, więzadła poboczne i rzepki oraz ścięgno m. czworogłowego uda bez wyraźnych cech uszkodzenia. Rzepka ustawiona prawidłowo. Troczki rzepki nieuszkodzone. Drobne ognisko chondromalacji III st. w jej chrząstce po stronie przyśrodkowej.pozostałe chrząstki stawowe bez wyraźnych cech uszkodzenia. Podchrzęstnie w bocznej części kłykcia bocznego kości udowej oraz w tylnej części kłykcia bocznego piszczeli niewielkie płaskie obszary martwicy, a wokół nich obszary obrzekowe szpiku kostnego. Poziome pękniecie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej. łąkotka boczna prawidłowa. Ciało hoffy ma prawidłowy sygnał. Czy ktoś może powiedzieć czy to coś poważnego. Minął miesiąć kolano boli lekko przy zgięciu i noga lekko ucieka w bok
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-03-30 13:34
Masz uszkodzoną łękotkę, co raczej wymagać będzie interwencji chirurgicznej. To tego masz naderwane (zerwane?) więzadło krzyżowe przednie. Tutaj pilnie trzeba z ortopedą to konsultować.
napisał/a: justdb 2017-03-30 16:02
Dziekuje