Skórki przy paznokciach

napisał/a: ufo1987 2009-06-25 09:27
Co poradzić na natarczywe robienie się zadzior? Przed długi czas bardzo obgryzałem paznokcie, od kilku miesięcy się powstrzymuje i robię to sporadycznie, jednak zadziory nadal się pojawiają. Nie wygląda to zbyt estetycznie ;/ Robią się na kciuku, wskazującym i środkowym palcu. Dodatkowo czym odbudować strukturę paznokcia bo w niektórych miejscach pękają - tzn. przy nasadzie pojawiają się ni z tego ni z owego małe dziurki albo tak jakby ktoś zdarł pierwszą warstwę paznokcia (kciuk i wskazujący).
napisał/a: neci 2009-06-25 22:19
na zadziorki polecam tłusty, dobrze nawilżający krem do rąk, na po obgryzaniu muszisz podleczyc paluchy:) zainwestuj w dobre kremy do rak i paznokci, zadbaj o diete bogata w witaminy, bo zabdane dłonie są twoją wizytówką i gratulacje z powodu zerwania z obgryzaniem:)
napisał/a: ufo1987 2009-06-25 22:29
neci a moze dokladniej cos polecisz???? od kiedy pamietam uzywam kremu nivea albo bambino kilka razy dziennie bo bez tego bym nie wytrzymal... jak bymlem maly to mam mnie do tego przyzwyczaila i nie moge sie bez tego obyc... po kazdym myciu rak obowiazkowo...
napisał/a: neci 2009-06-26 00:20
polecam z syropem z klonu, ewentualnie możesz kupic polecony w apece przez farmaceute. nakładaj krem gruba warstwą i to co sie nie wchłonie potem lekko wytrzyj. jak zrobi sie mały zadziorek zalep małym plastrem.jest jeszcze jeden fajny krem, ale nazwa mi uleciała akurat dzisiaj, jak mi się przypomni to napisze. na poczatku nakładaj krem jak czesto się da, później jak bedziesz wolał.a tak wogóle to chodzi ci o zadziorki naskórka tak? czy paznokci? bo żyśmy nie sprecyzowali:)
napisał/a: ufo1987 2009-06-26 07:19
tak tak naskórka