Skóra schodzi mi z twarzy. Nie od słońca.

napisał/a: pp91 2012-05-14 11:15
Witam.
Mam problem ze skórą, która schodzi mi z twarzy. Nie opalam się i nie mam zamiaru uprzedzają inne pytanie. Byłam u dermatologa i używam maści i innych przepianych mi specyfików. Mam również trądzik. Niestety nie mogę się malować tylko rzęsy tuszem przez tą skórę. Może być z tym związany łupież? Co z tym można zrobić by sobie trochę jeszcze do pomóc? Jakie filtra czy brokera używać by skóra nie łapała słońca, przez które wychodzą mi czerwone plamy? W ogóle, czym może być spowodowany taki stan rzeczy? Proszę o rady
napisał/a: jezebel1 2012-05-14 22:12
ile masz lat?
z tego co rozumiem cierpisz na trądzik - on może być odpowiedzialny za większość Twoich objawów
trądzik młodzieńczy wynika z zaburzeń hormonalnych w okresie dojrzewania i zazwyczaj się z niego wyrasta, niestety dość późno
oczywiście na skórę można używać kremy z wysokimi filtrami typu SPF 50
na łuszczącą skórę twarzy można stosować peelingi, ale u Pani jest to raczej niewskazane ponieważ skóra trądzikowa jest dość wrażliwa i może to spowodować podrażnienia
napisał/a: pp91 2012-05-15 20:05
Mam 21 lat. Zaburzenia hormonalne mam oczywiście nadmierne owłosienie Raczej boje się że z tego nie wyrosnę bo jest coraz gorzej. Jak mam rozumieć te słowa
jezebel napisal(a):niestety dość późno oczywiście na skórę można używać kremy z wysokimi filtrami typu SPF 50

Endokrynolog mam mnie w d..... a niektóre osoby podejrzewają u mnie Choroba Cushinga
http://commed.pl/co-mi-tak-naprawde-jest-vt71424.html
Ne wiem co mam zrobić
napisał/a: jezebel1 2012-05-15 21:04
zlepiły się zdania, tutaj był już nowy wiersz powinno być tak:
jezebel napisal(a):trądzik młodzieńczy wynika z zaburzeń hormonalnych w okresie dojrzewania i zazwyczaj się z niego wyrasta, niestety dość późno.
oczywiście na skórę można używać kremy z wysokimi filtrami typu SPF 50

chodziło mi o to, że z trądziku późno się wyrasta, czyli czasem nawet koło 30 roku życia

nie wiem co mam rozumieć, przez zadnie "endokrynolog ma mnie w d..." - może trzeba zmienić lekarza?
natomiast z nadmiernym owłosieniem, trądzikiem i innymi problemami hormonalnymi trzeba się wybrać do ginekologa; być może to wina np. zespołu policystycznych jajników lub innej choroby wywołującej hirsutyzm