Skóra na palcach nóg

napisał/a: Diana_ 2009-08-31 20:16
od 1 tyg moja skóra na palcach się łuszczy i schodzi płatami

nawilżam ją czy się da balsamem nawet stosuje jakieś posypki aby zwilżyć ale to nic nie poamga myśle ze to może być grzybica ale nie wiem czy tak się właśnie objawia jakieś rodzj gfzybicy palców u nóg

PS: Dziękije za wszystkie odp:]
napisał/a: Paulla 2009-09-03 00:22
Tak to może być grzybica stóp. Jest wiele specyfików na tę dolegliwość w aptece, jednak moim zdaniem warto udać się do lekarza.
Więcej informacji na temat grzybicy i jej leczenia:
http://www.grzybica.org.pl/czym-jest-grzybica-stop.html
napisał/a: Diana_ 2009-09-04 14:23
wielkie dzięki.... :)*

a moze znasz jakieś sposoby na prztłuszcające sie włosy ???? bo moje hairs to się szybko prztłuszcaja myje je co 2 dni

moje kumpeli to myją je raz w tyg i wygladaja świeżo!!!! od czego to zależy

jakie ja mam kosmetyki używac a przede wszystkim jakiego szaponu jaka firma???? może mam jaką chorobe skóry czy cos takiego???
napisał/a: Paulla 2009-09-04 18:45
Nadmierne przetłuszczanie się włosów to tzw. łojotok.
Przyczyną łojotoku mogą być tzw. uwarunkowania wewnętrzne organizmu. Zalicza się do nich: konstrukcję genetyczną ustroju, aktualny stan zdrowia, wiek (nasilenie łojotoku ma miejsce w okresie pokwitania i dojrzewania), wewnętrzne predyspozycje organizmu, itp. nie mniej ważną przyczyną są tzw. czynniki zewnętrzne: skutki niewłaściwej diety, nieprawidłowa pielęgnacja skóry głowy (podrażnienie skóry i gruczołów łojowych przez drapanie i zbyt intensywne szczotkowanie), niedostateczna higiena, mycie włosów w zbyt gorącej wodzie, noszenie nieprzewiewnych okryć głowy, źle dobrane kosmetyki do typu skóry i włosów, a nawet stres.
Włosy silnie przetłuszczające się wymagają częstego, nawet codziennego mycia, które pozwoli na oczyszczenie ich z nadmiaru łoju. Warto jednak podkreślić, że codzienne intensywne mycie przy użyciu silnych detergentów, myjących substancji drażniących, zbyt mocnego masażu podczas mycia może stymulować gruczoły łojowe w obrębie skóry głowy do jeszcze bardziej nasilonego wydzielania łoju.
Najlepsze dla włosów przetłuszczających się są szampony zawierające substancje o działaniu przeciwłojotokowym (zmniejszającym aktywność gruczołów łojowych) oraz działające antyseptycznie, ściągająco, przeciwbakteryjnie i łagodząco.
A jeśli chodzi o szampon to:

EVA MEDICA SZAMPON PRZECIWŁOJOTOKOWY Z ASEBIOLEM
Przeznaczenie:
Skutecznie przeciwdziała przetłuszczaniu się skóry głowy i włosów. Zawiera substancje regulujące wydzielanie sebum przez skórę głowy. Łagodnie myje i pielęgnuje włosy sprawiając, że stają się one zdrowe i lśniące.

Zalecenia: Nadmierne przetłuszczanie się włosów i skóry głowy.

Działanie:
Skutecznie reguluje wydzielanie serum i absorbuje jego nadmiar. Opóźnia ponowne przetłuszczenie się włosów.

Główne jego składniki to:
# aminokwasy i peptydy (wyciąg z drożdży) - regulują ilość sebum
# witaminy z grupy B, kofeina - odpowiadają za obniżenie aktywności lipogenazy
# steroidy pochodzenia roślinnego (rumianek, pokrzywa, skrzyp, rozmaryn, melisa, kasztanowiec, szałwia i podbiał) - działają przeciwzapalnie jako autoemulgatory nadmiaru lipidów z łoju.
# kwas salicylowy - działa bakteriostatycznie.

Stosowanie:
Zaleca się stosować 2 razy w tygodniu przez 2 - 4 tygodnie.
napisał/a: Paulla 2009-09-04 19:06
Kiedy włosy przetłuszczają się naprawdę bardzo szybko, warto wybrać się do dermatologa.
Nasilony łojotok w połączeniu ze stanem zapalnym może spowodować nasilone złuszczanie się owłosionej skóry głowy, czyli łupież łojotokowy. Gdy z głowy sypią się żółtawe, wilgotne i łuski, mamy łupież tłusty.
W tym rodzaju łupieżu zaleca się stosowanie preparatów przeciwgrzybicznych. Skuteczne są: Nizoral, Ketokonazol, Canesten.