Skóra na ciele schodzi i pojawiają się rany

napisał/a: maniek0434 2015-08-02 21:14
Witam. Od kilku dni męczy mnie problem z samoistnie pojawiającymi się ranami na twarzy i ręce oraz dłoni. Zaczyna się od tego że na ciele pojawia się coś podobnego do rany po oparzeniu a następnie schodzi naskórek i pojawia się tam rana która nie chce się goić. Z rany czasami sączy się coś żółtego, lepkiego podobnego do łoju ale chyba nie jest to ropa . Dodam że rany dość szybko powiększają się. Jutro mam zamiar iść do lekarza rodzinnego ale chciałbym przynajmniej spróbować dowiedzieć się co to może być. Dodaję link do zdjęcia poglądowego mojej sytuacji.
http://www.tinypic.pl/e6dmwm6f3j1p
napisał/a: theblackcat 2015-08-03 18:35
Wygląda to tak samo jak na zdjęciu masz na myśli?
Bo zdjęcie widze że wzięte z innego forum.
napisał/a: maniek0434 2015-08-04 08:10
Dokładnie tak to wygląda. Byłem wczoraj u dermatologa, okazało się że jest to Ropne zapalenie skóry. Myślę że do zamknięcia.
napisał/a: Andzrej 2015-08-04 08:27
Co spowodowało, że uaktywniły się te ropne bakterie ?
Skutek widzimy, przyczyny nie znamy.
Może to być alergia na jakąś chemię i wtedy sprawa będzie dłuższa.
napisał/a: maniek0434 2015-08-04 18:18
Tydzień wcześniej skończyłem staż w serwisie BMW na który uczęszczałem przez pierwszy miesiąc wakacji. Możliwe żebym tam tym zaraził albo może jest to oddziaływanie alergiczne na chemie z którą codziennie miałem kontakt ? Jak na razie zażywam antybiotyk w tabletce, osłonę, jakąś tabletkę przeciwalergiczną i do tego rany smaruję maścią z antybiotykiem. Skóra przestała piec i swędzieć ale nie widać znaczących zmian w gojeniu się szczególnie twarzy.
napisał/a: theblackcat 2015-08-05 12:08
Antybiotyk potrzebuje czasu