Skomplikowany przypadek dotyczący ślinianki podjęzykowej

napisał/a: pusteczka 2013-06-30 15:38
Witam, piszę w sprawie mojej mamy, która ma problem od około roku ze ślinianką podjęzykową. Mianowicie zaczęło się od tego że wyczuła że ślinianka jest większa, nawet trochę pobolewała, poszła do lekarza, szybkie usg i diagnoza kamica. Oprócz pogrubionej i bolącej ślinianki na policzku zrobiły jej sie wyczuwalne palcami guzki wielkości draży, po obu stronach ust. Dostała skierowanie na oddział w celu usunięcia kamienia, ale w trakcie zabiegu okazało się iż kamieni nie ma?? Pobrano wycinek, skierowano na tomografię. Wynik z tomografii był nieczytelni ponieważ mama ma wypełnienia niektórych zębów jeszcze z amalgamatu. Wynik z wycinka brzmiał: przewlekłe ostre zapalenie ślinianki. Przypisano antybiotyk, objawy ustąpiły - ból i guzki na policzkach. Jednak nadal zgrubienie można było wyczuć, lekarz mówił że możliwy zrost po szwie. Jednak pojechałyśmy na konsultację do innego lekarza, ten po obejrzeniu usg stwierdził że on widzi kamień, ale kazał badanie ponowić w danej placówce. W usg nr 2 nic nie wyszło, po ponownej konsultacji u lekarza, powiedział że wszystko jest okej. Lekarz rodzinny, kazał zrobić badania na toksoplazmozę i koci pazur - oba negatywne. Konsultacja u laryngologa nr 1 po pół roku od momentu wykrycia sprawy -narazie okej, ale należy obserwować. To było 2-3 miesiące temu. i teraz sytuacja znowu się powtarza, ślinianka lekko boli, zgrubiała i chyba zaczynają się te guzki na policzkach. Nie wiemy co robić, lekarze do których chodzimy rozkładają ręce. Czy może ktoś słyszał o podobnej sytuacji? Może ktoś zna jakiegoś specjalistę, który zainteresuje się tematem, a nie odeśle z kwitkiem??? Bardzo proszę o pomoc!!! Pozdrawiam
napisał/a: ~Anonymous 2013-06-30 16:30
A wymaz z ślinianki był zrobiony? Może siedzi tam dalej bakteria skoro po antybiotyku przeszło? Sama miałam zapalenie ślinianki pod językiem. Usg nic nie wykazało a robił się bąbel. Dostałam antybiotyk a do tego zrobiono mi punkcję ślinianki i wyszła niezła porcja ropy. Polecono mi gumę do żucia w dużych ilościach by ślinianka produkowała więcej śliny i tym samym się oczyszczała. Pozdrawiam.