Skomplikowany bol plecow .

napisał/a: Kari01 2015-02-26 15:37
Witam
Jestem 33 letnia kobieta (55kg-156cm) i cierpie na bol plecow , zaczal sie $ tyg temu w okolicy ledzwiowo krzyzowej , ostre klujacy bol po lewej str. spowodowal, ze zdretwiala mi lewa noga taki incydent powtorzyl sie moze 2-3 razy przez 5 tyg . Wydaje mi sie , ze moze to miec zwiazek z tym gdy pewnego razu przemarzlam i zaczelo mnie szarpac w dolnej czesci plecow. Dbam o dobra kondycje fizyczna ale ostatnie kilka miesiecy bylam zajeta i przeszlam wiele stresu. Totez moja kondycja znaczaco spadla . Przewlekle przeziebienia mecza mnie od jesieni. W styczniu dopadla mnie ciezka grypa , bole miesni , stawow , zapalenie zatok leczono antybiotykami a problem wciaz wraca . Myslalam, ze to przejsciowe problemy ale czuje sie oslabiona , nie moge sie wyspac poniewaz budze sie kilka razy w nocy . Zaczelam pic ziola aby lepiej sypiac ale bez rezultatu, budze sie z bole glowy w skroniach i potylicy towarzyszy temu sztywnosc karku . W zasadzie wstaje juz zmeczona bez energi czasto z bolem w plecach ( rozne partie) czy stawach i miesniach . Bol z regoly sie przemieszcza , towarzyszy temu zdretwienie mrowienie jak w przypadku przedramion . Zaczelam stosowac colagen , vit. D oraz zel miejscowo i pomimo zlego samopoczucia wracam do fizjoterapi kregoslupa ktora stosuje od lat zalecona przez lekarza , tylko, ze czesto brakuje mi poprostu energi a lezac tez nie odpoczywam bo w nogach czuje mrowienie , chodzac odczowam bol w ledzwiach ....co jest ??? Bardzo dawno tak fatalnie sie nie czulam . Prubuje sie umowic na wizyte do lekarza ale bez skutku do tego czasu prosze o jakas pomoc , sugestie ktore moglabym poruszyc na wizycie , moze cos umknelo mojej uwadze . Dziekuje
napisał/a: anka862 2015-03-03 11:43
Patrząc na Twoje objawy związane z bólami stawów i mięśni może to wskazywać na boreliozę. To tłumaczyłoby też Twoją słabą ogólną kondycję. Ale czynnik stresu może także być dość istotny, w głowie dzieję się więcej niż nam się wydaje. Co do drętwienia nogi, być może przeziębiłaś nerw kulszowy. Bóle pleców mogą wynikać z problemów z korzonkami. Cała kombinacja objawów jednak bardziej skłania do hipotezy, że to problemy natury nerwowej. Radzę wybrać się do neurologa i u niego zasięgnąć porady. Jeżeli bóle mięśni i stawów naprawdę są silne polecam "diabelska maść" MyVen HotGel, musisz dać bardzo, bardzo mało, inaczej będzie Cię najzwyczajniej w świecie piec, ale posmarowanie rano pozwala funkcjonować w miarę przez dzień. Ale przedewszystkim idź do lekarza, troche za długo występuja u Ciebie takie stany, nie bagatelizuj sytuacji.
napisał/a: Kari01 2015-03-03 12:15
Witam , po wizycie i szczegolowym badaniu lekarza niczego konkretnego sie nie dowiedzialam . Skierowal mnie na testy krwi po czym bedzie dalej rozpatrywal przypadek . Od kilku lat mam tego typu dolegliwosci ktore kumuluja sie przynajmiej raz do roku i lekarze nie znajduja przyczyny , odpowiedzi . Nie chce byc wzieta za hipohondryczke dlatego omijam ich z daleka i odwiedzam kiedy juz prog bolu jest uciazliwy i sprawdzone sposoby nie skutkuja aby sobie ulzyc . Pozostaje czekac na wyniki ktore jak zawsze wykaza "nic konkretnego " moze niedobor witamin . Dziekuje za zainteresowanie . Pozdrawiam