Skolioza?

napisał/a: Marybeth 2010-03-14 10:39
Na początku listopada brałam udział w wypadku samochodowym. Poleciałam do tyłu, na plecy. Plecy oczywiście bolały, lekarze mówili, że to normalne, bo są obite. Kiedy miałam być wypisywana do domu, lekarze zabrali mnie na jeszcze jedno prześwietlenie a następnie zostałam wysłana do domu na 2-dniową przepustkę. Miałam leżeć w łóżku. Powróciwszy do szpitala okazało się, że będę mieć robiony tomograf. Wyszło, że miałam złamanie górnej blaszki trzonu L1 i dodatkowo wykryto u mnie skoliozę. Nadal noszę gorset chociaż wydaje mi się, że to, co się powinno zagoić, już się zagoiło. Jednak nadal plecy bolą mnie przy pochylaniu się, głównie przy myciu włosów, odkurzaniu nawet myciu naczyń. Ortopeda stwierdził, że moja skolioza jest nawet duża. Czy możliwe jest abym sobie jakoś tę skoliozę zruszyła podczas wypadku? Podkreślę, że gdybym nie miała robionego tomografu, nawet nie wiedziałabym, że mam tą skoliozę. Plecy nigdy przedtem mnie nie bolały. Teraz proste czynności takie jakie wymieniłam wyżej są dla mnie katorgą.
Proszę o pomoc.