Skolioza kręgosłup

napisał/a: gonzo2 2007-01-10 16:46
Witam jest to moj wynik badania rtg kręgosłupa. Skolioza kręgosłupa.Spłycenie lordozy ledzwiowej kręgosłupa.Guzki Schmorla w płytakach granicznych trzonów kręgów th-6 tych punktów jest około 8 nie bede ich pisał dalej a na końcu jest napisane w przebiegu choroby scheuermanna.Dyskretne osteofity krawędzi przednich trzonów kręgów piersiowych srodkowych oraz i są podpunkty w przebiegu zmian zwyrodnieniowych.Ciężko mi co kolwiek robić nie jestem w stanie dzwigać boli mnie czesto krece głową bo mam bóle cięzko mi jest wykonywac jakąkolwiek prace boli mnie kregosłup nawet jak stoje około 30 minut w jednym miejscu .Czy z moim stanem zdrowia moge się ubiegać o grupe inwalidzka żeby mieć jakąś lżejsza prace.
napisał/a: Peter 2007-01-10 18:52
Tak.
napisał/a: gonzo2 2007-01-10 19:20
Mam jeszcze jedno pytanie czy to poważna sprawa z tym moim zdrowiem bo jeszcze czekam na wizyte u lekarza dziękuje za odpowiedz.Ja mam dopiero 23 lata z tego co czytałem to wynika że osoby po 50 roku zycia maja takie problemy.
napisał/a: Peter 2007-01-11 07:35
Niestety, poważna.
napisał/a: Izka1 2007-01-18 20:37
Hej!Jest to poważna sprawa,zwłaszcza,że jesteś tak młodym człowiekiem,ale teraz niestety coraz młodsi ludzie mają takie problemy....najważniejsza jest rehabilitacja...bez niej poprawy nie będzie a jesteś jeszcze młody,więc są szanse,że będzie lepiej.pozdrawiam
napisał/a: damioanrzepka1 2011-09-08 17:52
A jak sie czujesz na dzień dzisiejszy czy kożystasz z jakiejś rehabilitacji.