skoki ciśnienia w nocy , "drgawki" oraz uczucie niepokoju

napisał/a: bassfreak 2013-05-04 16:45
witam

czasem budzę się w nocy z mocnym biciem serca towarzyszy temu płytki oddech oraz uczucie niepokoju (mam wrażenie że zaraz umrę)
ciśnienie potrafi skoczyć do 160/90-95 a puls 100 , nie jestem pewien w 100 % ale taki "atak" poprzedza koszmar senny
jakiś czas po wybudzeniu dostaję tak jak by drgawek (trzęsę się w "środku" a później cały)

miałem robioną morfologię i EKG , wszystko w normie TSH w górnej granicy (4.8 norma do 5.2)
gdy wezmę validol (ziołowe do ssania na uspokojenie) to po 10-15 minutach przechodzi (dopiero rano czuję że przeszło całkiem)
byłem z tym u mojej lekarki powiedziała że to raczej coś na tle nerwowym tylko że ja nie mam pojęcia od czego

mam sporą nadwagę jeśli to ważne ale pracuję nad tym od kilku dni
może powinienem rozważyć wizytę u psychologa a bardziej psychiatry ? :X

w stałej suplementacji mam omega 3 , magnez + b6 oraz czosnek

ps. nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym tematem ale mam prawie non stop zatkany nos
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-05-04 19:06
ile masz lat ?
raczej wybrałbym się do endokrynologa a na sam pierw zrobił badania kwrii ft3 , ft4 , tpo bo tsh jak jest w górnej granicy to może być niedoczynność tarczycy która cechuje się sennością , niepokojem , skokami ciśnienia itd.
napisał/a: bassfreak 2013-05-05 15:03
mam 19 lat
moja lekarka mówiła żebym na razie darował sobie endokrynologa i zaczął się ruszać regularnie
nie mam często takich ataków to był drugi w ciągu 2 miesięcy
np wczoraj pojeździłem 2 godziny na rowerze wieczorem to spałem jak zabity
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-05-05 18:24
Na wszelki wypadek przebadałbym się .... bo tsh w twoim wieku nie powinno przekraczać 2,5 !
http://commed.pl/norma-tsh-zapoznaj-sie-z-tym-vt78561.html
napisał/a: bassfreak 2013-05-06 09:02
poczekam do końca maja i pójdę w czerwcu zrobię tsh , ft4 i ft3
dodam również że do suplementacji dorzuciłem coś takiego http://www.american-supps.com/media/images/vpx-thyrovex-60-kapseln-inhaltsstoffe-wirkung-logo-diaet-fitness-antikrebs-vorsorge-american-supps-2.jpg
naturalnie pomaga nakręcić tarczycę
napisał/a: bassfreak 2013-05-10 17:19
byłem dziś u lekarki dała jeszcze raz na TSH (ostatnio robiłem 3 miesiące temu)
ft4 i ft3 nie zrobię bo nie będę płacił za to 70 zł ! a lekarka nie może dać na to skierowania
napisał/a: bassfreak 2013-09-05 09:27
witam ponownie
od czasu poprzedniego posta nie miałem już tych "ataków" nie wiem jakoś samo przeszło

byłem prywatnie u kardiologa na konsultacji + echo serca
obejrzała dokładnie z każdej strony i powiedziała że serce jest zdrowe

podane kilkadziesiąt parametrów z opisem a na końcu : "Echokardiogram prawidłowy nie ma cech wady serca " , "stan dobry serce wydolne bez zaburzeń rytmu w czasie badania"

ja mimo wszystko momentami czuję że coś jest nie tak , napiszę własnymi słowami
w moim odczuciu serce jak by na niecałą sekundę się zatrzymuję przy czym automatycznie robię duży wdech potem przez chwilę bije nierównomiernie i lekko kłuje i gdy zrobię kilka głębokich wdechów jest ok , po tym przez jakiś czas mam taki lekki dyskomfort w okolicy serca ale w końcu całkiem przechodzi

potrafię mieć to dwa razy dziennie albo mogę nie mieć przez miesiąc
coś takiego może być na tle nerwicowym ? skoro echo serca jest ok , ekg to samo :S
na początku myślałem że to wypadanie zastawki bo objawy bardzo podobne ale takie coś chyba widać u lekarza (chyba że na tle nerwicowym zastawka czasem wypada ? )

wiem że to dziwna sprawa ale denerwuję mnie to bo mam wrażenie za każdym razem że to zawał czy coś :E
napisał/a: bassfreak 2013-09-06 15:28
dodam że wczoraj gdy wróciłem z roweru i wniosłem go szybko po schodach na drugie piętro to znowu miałem "to coś" + po chwili lekko zdrętwiały mi ręce i dolna część ust z brodą , ciśnienie 140/70 puls 90 po chwili było 125/75 puls 85
wziąłem 1/4 tabletki bisocardu (mama używa) + magnez z b6 i po 15 minutach wszystko przeszło razem z drętwieniem
ostatecznie ciśnienie 120/70 puls 65 , tylko nie wiem czy minęło samo czy po magnezie czy po bisocardzie

jakieś pomysły ? bo mi już ręce opadają :(
idę w poniedziałek do mojej lekarki z wynikami echo serca które są ok i niech myśli co dalej
napisał/a: bassfreak 2013-09-10 12:23
więc byłem dziś u mojej lekarki z wynikami echo serca
powiedziała że echo było zrobione tak dokładnie że zapisała sobie adres tego gabinetu żeby polecić innym pacjentom :D
serce w stanie idealnym , dodatkowo jeszcze mnie osłuchała i wszystko jest ok

w razie czego dała jeszcze raz skierowanie na morfologie , cukier i TSH

to co opisałem w postach powyżej czyli to dziwne bicie serca + drętwienie rąk to łagodna arytmia przy wysiłku co ma przejść z czasem i mam się tym nie przejmować , dodatkowo prawdopodobnie cierpię nerwice lękową mam sobie kupić neopersen forte i ruszać się do oporu ;p


mógł by ktoś to wszystko podsumować ?
napisał/a: ludeka3 2016-08-06 21:06
Witam. Od dwóch lat mam identyczne objawy, tylko jestem starszy (29 lat) i bardzo szczupły. Miałem porobione praktycznie wszystkie badania i nic. Potrafię mieć pół roku spokoju, a później ogromny skok ciśnienia. Może ktoś ma jakieś pomysły?