Skoki ciśnienia, ból i zawroty głowy

napisał/a: tomml 2010-04-03 21:40
Witam. Od jakiegoś czasu mam problem że zdrowiem. A mianowicie od kiedy rzuciłem palenie a było to miesiąc temu. Mam skoki ciśnienia nawet 150/117 szczególnie rano po przebudzeniu. Robiłem badania: morfologia,cukier,cholesterol,tarczyca,mocz... i wszystko w normie.
Ciśnienie utrzymuję się przeważnie w granicach 135/80 przy pulsie 78 .
Bardzo mam silne bóle z tyłu głowy gdy się z chylę i wyprostuję i lekkie zawroty.
Byłem u lekarza i zapisał mi leki na nadciśnienie lecz wydaje mi się że gdy biorę te tabletki to gorzej się czuję.
Mam skierowanie do kardiologa. Czuję tak jak by mi coś w środku klatki piersiowej latało czyżby to były nerwy ???
Zauważyłem też że gdy zabiorę tabletkę na uspokojenie to lepiej się czuję , mniej bólu i zawrotów i ciśnienie 132/72.
Miał ktoś coś podobnego ?
Pozdrawiam i proszę o jakąś pomoc .
napisał/a: Junior59 2010-04-04 11:39
ja bym poszedł do lekarza i zrobił EKG wtedy widac co i jak bo mi sie wydaje ze to może być cos z sercem cisnienie ponad 100 pisze sie na Tachykardię takze wykres ekg to podstawa. lekaz moze postawił złą diagnozę zmierz sobie ciśnienie po zażyciu leku jaki ci dał. gdyż nie chorując na nadcisnienie taki tek działa w druga stronę obnizając je zbyt mocno może prowadzić nawet do omdlenia
napisał/a: dimedicus 2010-04-04 12:15
Objawy wskazują na syndrom odstawienia nikotyny.Takie objawy mogą występować i utrzymywać się długo.Oczywiście należy przeprowadzić badania,jednak należy wnioskować że wystąpienie takich objawów jest na tle nerwicowym w zw.z odstawieniem.Proszę sobie mierzyć 3 x dn cienienie i tętn(o tych samych porach dnia po 5 minut. odpoczynku)Proszę też stosować łagodne środki uspokajające.Mogą to być herbatki z melisy lub Valerin Forte,Kalms.
Są dostępne bez recepty.