skoki ciśnienia a euthyrox

napisał/a: tinakn 2015-05-17 21:30
We wrześniu zmieniłam dawke euthyroxu z 50 na 62,4 ponieważ tsh wynosilo 4,6.

Moje obecne wyniki to :

TSH (ICD-9:L69) 2,310 mlU/l 0,27-4,2 kobiety ciężarne do 2,5
FT 3 (ICD-9:O55) 3,92 pmol/l 3,10 — 6,80
FT 4 (ICD-9:O69) 17,1 pmol/l 12,0 — 22,0
P/c. anty-TPO (ICD-9:O09) ↑ 203,0 IU/ml 0,0 — 34,0

Czy tarczyca może odpowiadać za moje skoki ciśnienia i uczucie niepokoju czy to raczej nie z tego powodu?
Może powinnam brac jakies suplementy..

Mam 30 lat, Choroba Hashimoto

Reszta badan w porządku.
napisał/a: soaring 2015-05-19 08:20
oczywiście, że może. ale ponieważ masz hashimoto, to raczej na stan zapalny tarczycy można zrzucić te dolegliwości niż na samą tarczycę, bo obecne wyniki są dość dobre. dość, bo ft3 raczej niskie. lekarz może zwiększyć jeszcze trochę dawkę hormonu - ma to szansę zniwelować Twoje objawy. masz skoki ciśnienia czy tętna? uczucie niepokoju jest nieustające? od jak dawna trwa? jak wygląda Twój jadłospis (bo mam hipotezę, że spadki poziomu glukozy mogą tu mieć znaczenie).
napisał/a: tinakn 2015-05-19 17:01
Mam skoki cisnienia - moje normalne to 98 na 70 i puls 67 , skok ktory juz wyczuwam to 120 na 80 tetno 90 , po kawie cisnienie nie wzrasta a puls szaleje .. Wiec ostatnio nie moge jej pic. Moj jadłospis to troche taka dieta paleo - nie jem zbyt duzo glutenu , nabiału prawie wcale oprócz jajek. Słodycze powiedzmy 3 kostki na dzien. Uczucie niepokoju pojawia sie nagle - oblewa mnie tak jakby zimny pot od środka , czasem mam trzesawke, trwa to od września..
napisał/a: soaring 2015-05-20 22:38
ale takie skoki ciśnienia nie powinny być odczuwane tak jak opisujesz, bo te pierwsze są dość niskie, a te drugie książkowe. raczej martwiłabym się pulsem - a nieregularny puls jest bardzo częsty podczas silnego stanu zapalnego tarczycy w przebiegu hashi. bazując na swoim doświadczeniu i podobnych problemach sprzed kilku lat - zaczęłabym od niedużego zwiększenia dawki hormonu, by dojść umownie do tsh ok 1-1,5. powinno pomóc. jeśli nie pomoże - propranolol od rodzinnego/ kardiologa. do rozważenia też inne badania serca jak ekg czy holter, na wszelki wypadek.
ponadto Twoje objawy może potęgować hipoglikemia - zwróć uwagę na posiłki - czy np. kilka godzin po zjedzeniu czegoś ze sporą ilością cukru (owoce, słodycze, pieczywo, itd) nie zaczynasz się źle czuć.