skleroterapia żylaków

napisał/a: Siatkareczka 2014-05-19 17:05
Mam pytanie dotyczące właśnie tego zabiegu? Ja jestem genetycznie obciążona żylakami, mam z nimi straszne problemy, dlatego szukam informacj nt. zabiegów jakie mogę sobie zrobić żeby sie ich pozbyć, ostatnio wyszukałam, że właśnie skleroterapia jest jedną z najbezpieczniejszych metod leczenia drobnych żylaków. Zabieg jest niemal bezbolesny, nie wymaga podania znieczulenia i nie uszkadza tkanek. Dlatego chciałam zapytac czy któraś z Was przeszła ten zabieg, czy rzecywiście jest on bezbolesny i szybko przywraca odpowiednią kondycję naszym nogom?
napisał/a: Olenkaa 2014-07-28 23:17
Ja przeszłam i drugi raz bym się nie zdecydowała, ponieważ po zabiegu popękały mi naczynka i wygląda to jak wielki siniak, którego się wstydzę od kilkunastu lat :( Żylaki nadal są, wyszły po jakimś czasie obok :(
patryszja33
napisał/a: patryszja33 2017-01-28 15:01
Może zabieg został źle wykonany, albo to nie była odpowiednia metoda dla Ciebie Ja miałam już dwukrotnie skleroterapię na pajączki na jednej i drugiej nodze i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Zanim zdecydowałam się własnie na taki typ zabiegu lekarz dokładnie przeanalizował moje badania i zobaczył jak to wygląda. Sa tez inne metody leczenia żylaków, ale mi zaproponował własnie taka i nie żałuje. Z kolei koleżanka usuwała swoje żylaki zupełnie inaczej, bo skleroterapia nie była dla niej odpowiednia. Dobry lekarz, który odpowiednio dobrze leczenie to połowa sukcesu. Ja swoje robiłam prywatnie w szpitalu luxmedu i chodziłam do chirurga, który mał specjalizację własnie w leczeniu żylaków.
napisał/a: Siatkareczka 2017-03-01 13:44
moim zdaniem warto też wybrać odpowiednie miejsce jeśli chodzi o zabieg, ja robiłam sobie skleroterapię w Lux Medzie i z efektów jestem bardzo zadowolona, ale poszłam w sprawdzone miejsce.
napisał/a: Szpital_Pulsmed 2017-04-26 13:10
Poza skleroterapią, stosowane są takie metody leczenia żylaków, kończyn dolnych, jak: stripping, krioterapia czy zabieg laserowy. Przed zabiegiem Pacjent powinien wykonać badanie: morfologia, poziomu cukru, APTT, wskaźnika protrombinowego, poziomu elektrolitów i EKG. Zalecane jest również badanie obrazowe żył tj. USG Doppler.
patryszja33
napisał/a: patryszja33 2017-07-09 19:39
Ostatnio podczas kontroli u lekarza dowiedziałam się o nowej mało inwazyjnej metodzie leczenia żylaków VenaSealTM. W Lux Medzie na Puławskiej to koszt około 15 tysięcy, ale efekty są szybko i nie ma długiego procesu rekonwalescencji, więc jak kogoś stać, to czemu nie. Jestem ciekawa takiej opcji, ktoś z Was słyszał albo miał taki zabieg?
napisał/a: polli_ 2017-07-12 14:08
W mojej rodzinie żylaki nie omijają nikogo. Babcia miała straszne problemy i niestety ich nie leczyła, więc razem z mamą postanowiłyśmy coś z tym zrobić. Mamy też wykupione pakiety medyczne w Lux Medzie, z których stale korzystamy i jesteśmy bardzo zadowolone. Chyba niedługo wykupimy pakiet kwalifikujący do leczenia żylaków i wybierzemy się tam na konsultację w sprawie uciążliwych żylaków, które stale się powiększają. Skleroterapia jest według was najbezpieczniejsza?